tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Promocja gminy?

 

W poniedziałek, 17 czerwca, wójt gminy Żarnów odpowiedział na nasze pytania dotyczące wydawanego w gminie pisma "Nicolaus". Cóż z tej odpowiedzi wynika. Ano, że nie jest to kwartalnik, tylko pismo i że w tej kadencji władz ukazały się jedynie dwa numery. No cóż, na pierwszej stronie ostatniego wydania widnieje napis "Wiosna 2013", w słowie wstępnym, podpisanym przez wójta stoi jak drut, że jest to czasopismo, a więc skojarzenie, że jest to kwartalnik wydawało się całkiem normalne.
Jak wynika z odpowiedzi wójta informacje zawarte w piśmie stanowią materiał promocyjny gminy i pismo jest finansowane ze środków przeznaczonych na promocję. Jeśli jest finansowane ze środków gminnych, to powinien być ogłoszony konkurs na druk lub przynajmniej powinny być rozesłane zapytania o cenę. Proszę więc o wskazanie, kiedy ogłoszone były owe konkursy lub wysłane pytania o cenę. Co więcej. Jeśli pismo jest materiałem promocyjnym gminy, to kto, oprócz wójta, wchodzi w skład zespołu redakcyjnego? Nie ma nic co udawałoby stopkę redakcyjną z jakimiś telefonami kontaktowymi, osobami odpowiedzialnymi za poszczególne działy, adresem drukarni.
Jak pisze wójt w swojej odpowiedzi, koszt ostatnich dwóch wydań wynosił odpowiednio 6691 i 7899 zł, przy nakładzie 2500 i 3000 egzemplarzy. Wychodzi na to, że co drugi mieszkaniec gminy otrzymuje broszurę, która jest gloryfikacją obecnego wójta, pełna błędów i niedomówień. Czyżby już zaczęła się kampania do wyborów samorządowych, które mają się odbyć jesienią przyszłego roku?
Do wójta wysłaliśmy kolejny wniosek o udzielenie informacji publicznej, w którym zawarte są podobne pytania jak w tym tekście. Jak przyjdzie odpowiedź, opublikujemy.


Mjm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (832) z dnia 21 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »