tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Procesja

 
Tłumy wiernych z pieśniami religijnymi na ustach przeszły ulicami miasta w czwartek, 7 czerwca w tradycyjnej procesji z okazji kościelnej uroczystości ciała i krwi pańskiej, zwanej popularnie Bożym Ciałem

Boże Ciało w Kościele katolickim jest uroczystością liturgiczną ku czci Najświętszego Sakramentu. Wierni szczególnie wspominają ostatnią wieczerzę i przeistoczenie chleba i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa. W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto ruchome wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.
W naszym mieście już od kilku lat procesje podążają na przemian z kościoła pod wezwaniem św. Bartłomieja do kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża św. i na odwrót. W tym roku kolorowy orszak wyruszył z kościoła Podwyższenia Krzyża św., której przewodzili wierni ze sztandarami, wspólnoty religijne oraz dzieci sypiące kwiaty. Procesja przeszła ulicami: Westerplatte, Partyzantów, Biernackiego, Perzyńskiego, rondo ks. Jana Wojtana, 17 Stycznia, plac Zamkowy, plac Kościuszki do kościoła parafii św. Bartłomieja. W tym roku modlitwie przewodniczył ksiądz biskup Stefan Siczek.
Po celebrze wierni zrywali gałązki brzózek, które mają ich ochronić przed uderzeniem pioruna, ogniem oraz mają zapewnić szczęście przez cały rok.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (779) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »