tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Czekają na wolontariuszy

 
Ogólnopolska akcja "Szlachetna Paczka 2012"

Rozpoczyna się kolejna, dwunasta już edycja "Szlachetnej Paczki". Inicjatywa stowarzyszenia "Wiosna" każdego roku angażuje setki tysięcy ludzi, którzy chcą realnie pomagać rodzinom żyjącym w biedzie. Tylko w 2011 roku pomogła 12 tysiącom potrzebujących rodzin, a w przygotowanie pomocy zaangażowało się 7200 wolontariuszy i 150 tysięcy darczyńców.
W projekcie udział wzięli m.in. Anna i Bronisław Komorowscy, Jerzy Dudek, reprezentacja Polski w siatkówce, piłkarze ręczni wraz z trenerem Bogdanem Wentą. Wartość przekazanej pomocy przekroczyła 18 mln zł.
Obecnie trwa rekrutacja liderów. W 430 miejscowościach w całej Polsce, w tym 24 w województwie łódzkim, poszukiwane są osoby, które chcą skompletować drużynę do mądrego i skutecznego pomagania potrzebującym. Lider zbiera zespół wolontariuszy, organizuje projekt w swojej miejscowości - dba o jak najlepszą pomoc i zaplecze logistyczne akcji. Dzięki jego zaangażowaniu idea mądrej pomocy łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie i darczyńców, którzy przygotowują paczki dla nieznajomych. Ubogie rodziny otrzymują pomoc i inspirację do walki z biedą, a wolontariusze uczą się wrażliwości i doświadczają radości pomagania.
Chętni do organizowania akcji w swoim lokalnym środowisku mogą się zgłosić i wziąć udział w rekrutacji liderów na stronie www.superw.pl. Termin zgłoszeń upływa 15 czerwca.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (779) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »