tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Olimpijskie eliminacje w Ostrzycach

 
Kolarstwo górskie


W nocy z piątku na sobotę skromna reprezentacja LKK LUKS Sławno wyjechała na wyścigi kolarskie do Ostrzyc. Po całonocnej podróży, choć mocno zmęczeni, zawodnicy stanęli do walki o punkty eliminacyjne do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się pod koniec lipca w województwie mazowieckim.
Najlepiej z naszych juniorów młodszych zaprezentował się Kamil Wróbel kończąc zmagania na osiemnastej pozycji. Jako dwudziesty czwarty finiszował Szymon Wiktorowicz. Na trzydziestym trzecim miejscu w stawce 56 zawodników sklasyfikowano Michała Kalinowskiego, który w tym tygodniu dość mocno poobijał się na jednym z treningów i odbiło sie to znacznie na jego dyspozycji.
Punkty zdobyte przez Kamila Wróbla dają niemal pewny awans do finału. Szymon z dorobkiem 2 punktów, podobnie jak Michał, który do tej pory nie zdobył punktów, będzie musiał walczyć o awans w ostatniej eliminacji. Odbędzie się ona 10 lipca w Skomielnej Białej.
Na wyścig pojechała również juniorka Marta Turoboś, która zdecydowanie zwyciężyła w wyścigu kobiet open (juniorek i seniorek), pokonując drugą na mecie aktualną mistrzynię Polski seniorek w przełaju Dorotę Warczyk o ponad 4 minuty.
W wyścigu juniorów wystartował Szymon Białas, ale od samego startu miał problemy ze sprzętem. Ostatecznie na jednym z podjazdów uszkodzeniu uległ łańcuch i Szymon nie ukończył wyścigu. Tuż po dekoracji ekipa wyruszyła do Sławna, gdzie o godz. 5.00 miała zbiórkę przed wyjazdem do Nałęczowa.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »