tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Okno życia ratuje życie

 

Od września ubiegłego roku w Piotrkowie Trybunalskim działa okno życia. W ubiegłym tygodniu pozostawiono w nim pierwsze dziecko.
Piotrkowskie okno życia działa przy ul. Armii Krajowej 9, w domu sióstr salezjanek przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Otwarto je pod patronatem Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Opiekę nad oknem sprawują siostry ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Wspomożycielki. Podobne okna, również pod opieką Caritasu, działają z powodzeniem w wielu miastach Polski. Inicjatywa ma zapobiegać porzucaniu lub zabijaniu niemowląt rodzących się w skrajnie niesprzyjających okolicznościach. Matka może pozostawić dziecko w oknie życia zachowując anonimowość. Jednocześnie ma pewność, że dziecko zostanie otoczone należytą opieką.
Pierwsze niemowlę trafiło do piotrkowskiego okna życia w ubiegły piątek, 26 lutego. Wczesnym rankiem wezwane alarmem siostry znalazły w torbie podróżnej małego chłopca. Dziecko było zadbane i ciepło ubrane. Powiadomiony przez siostry lekarz pogotowia stwierdził, że chłopiec jest zdrowy. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Po rozeznaniu jego sprawy rozpocznie się procedura adopcyjna.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (660) z dnia 5 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »