tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 O dopalaczach w sanepidzie

 

Opoczyński sanepid przeprowadza szkolenia dla nauczycieli na temat dopalaczy

Pracownicy sanepidu rozpoczęli cykl szkoleń dla pracowników oświaty i kadry nauczycielskiej szkół ponadpodstawowych z całego powiatu, dotyczących zagrożeń, jakie czyhają na młodych ludzi, a głównie dopalaczy jako nowych narkotyków. Mimo że tematyka dopalaczy nie jest już tak głośna, jak w ubiegłym roku, to ten temat nadal znajduje się w centrum uwagi epidemiologów. Podczas spotkania omówiono podstawy prawne działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjętych w ubiegłym roku. Ponadto przedstawiono szereg informacji na temat współczesnych zagrożeń dla zdrowia dzieci i młodzieży, w tym stosowania narkotyków tradycyjnych i „najnowszych”, tzw. dopalaczy. Sanepid przypomina, że wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu tzw. środków zastępczych jest zakazane i podlega karze pieniężnej.
Na spotkaniach nauczyciele dowiedzą się m.in. jak rozmawiać z młodzieżą, jakich informacji im udzielać i jak przestrzegać przed tymi niebezpiecznymi dla zdrowia i życia używkami.
Ważne jest by ciągle docierać i przekonywać potencjalnych konsumentów dopalaczy, jakie groźne konsekwencje dla zdrowia i życia niesie ze sobą zażywanie tych środków.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »