tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nazywam się miliard

 
W imieniu opoczyńskiej inicjatorki udziału w międzynarodowej akcji ?Nazywam się miliard?, apelujemy do wszystkich doznających przemocy lub tych, którzy nie chcą pozostać wobec niej obojętni, o udział w przedsięwzięciu. Spotykamy się 14 lutego o 11.30 na placu za MDK


? 14 lutego (w dniu umownie nazwanym Świętem Zakochanych), jako inicjatorka w Opocznie zamierzam podjąć trudny temat przemocy na tle seksualnym. Akcja ta ma charakter międzynarodowy i zaangażowało się w nią 190 państw. W Polsce nosi nazwę ?Nazywam się miliard?. Do podjęcia działań skłoniło mnie przekonanie, że temat przemocy jest na tyle aktualny, wszechobecny w naszym społeczeństwie, a niekoniecznie w świadomości. Tutaj odezwała się we mnie dusza dyplomowanej nauczycielki oraz absolwentki studiów podyplomowych Gender Studies, mówiąca mi: ?należy podjąć działania informacyjno?edukacyjne, żeby chociaż próbować coś zmienić w sposobie postrzegania problemu? ? mówi instruktorka MDK, inicjatorka opoczyńskiej akcji Lidia Stanek.
Akcja ma polegać na dobrowolnym uczestnictwie w marszu w rytmie muzyki, choć pierwotnie zakładano taniec. Prowadzone działania o charakterze informacyjno?edukacyjnym mają na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem przemocy seksualnej.
Do akcji włączyły się media lokalne oraz władze samorządowe z burmistrzem Janem Wieruszewskim na czele. Zobowiązał się on do przekazania pewnej kwoty pieniężnej, która w całości będzie wykorzystana na wydrukowanie ulotek, plakatów i zakup materiałów biurowych do stworzenia haseł typu: ?Kocham ? nie używam przemocy?, ?Kocham tzn. szanuję?, itp.
Happening rozpocznie się zbiórką na placu za MDK o 11.30. Do 11.55 planowane są próby aerobiku oraz promowanie celu i charakteru akcji. Następnie odbędzie się formowanie grupy zorganizowanej, która w rytmie muzyki, wykonując ćwiczenia gimnastyczne, w godzinach 12.00?12.15 weźmie udział w przemarszu ulicą Biernackiego do galerii.
? Licząc na zrozumienie i otwartość na trudne tematy społeczne z góry dziękuję za poświęcony czas i wszelkie działania wspierające akcję ? podsumowała Lidia Stanek.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »