tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Martynenko najszybszy w Opocznie

 
Kilka minut zajęło uczestnikom 23. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego ?Solidarności? i Olimpijczyków przejechanie przez OpocznoFinisz na lotnej premii w Opocznie


W piątek, 6 czerwca ulicami Opoczna przemknął peleton kolarski 23. Międzynarodowego Wyścigu ?Solidarności? i Olimpijczyków. 126 kolarzy z 21 międzynarodowych ekip walczyło na trasie czwartego etapu z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc (158 kilometrów).
Pierwsza lotna premia tego dnia była usytuowana na ulicy Piotrkowskiej przy wjeździe do Ceramiki Paradyż i w okolicach targowiska miejskiego. Jako pierwsi na Piotrkowskiej pojawili się czterej uciekający kolarze. Najlepszym sprinterem i zwycięzcą lotnej premii okazał się Ukrainiec Oleksandr Martynenko z grupy ISD ? Lampre Continental. Jako drugi finiszował Marcin Wolski z grupy Wibatech?LMGK Ziemia Brzeska, wyprzedzając trzeciego na premii zawodnika niemieckiej grupy TEAM NSP?GHOST, Lucasa Schadlicha.
Później uciekinierzy zostali doścignięci przez peleton i na mecie w Kielcach wygrał Adrian Honkisz z grupy CCC Polsat Polkowice. Zwycięzca opoczyńskiej premii ukończył etap na 101. miejscu z ponad 5?minutową stratą do Honkisza. W wyścigu nasze miasto nie miało swoich przedstawicieli.
Przejazd kolarzy przez Opoczno był okazją do spotkania władz i mieszkańców z byłymi olimpijczykami, nie tylko kolarskimi. Z burmistrzami spotkali się m.in. Mieczysław Nowicki ? były minister sportu, Edward Skorek ? siatkarz, trzykrotny olimpijczyk oraz dyrektor wyścigu Tadeusz Skorek i przewodniczący komitetu organizacyjnego Waldemar Kręć. Były wspomnienia o dobrych czasach kolarstwa w Opocznie. Kilku mieszkańców spotkało się z kolegami z dawnych lat i powspominało rywalizację na sportowych arenach.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (783) z dnia 13 Lipca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »