tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Rajdowe święto

 
Szybka jazda, sportowe samochody, zacięta rywalizacja a przede wszystkim duża dawka adrenaliny towarzyszyły tegorocznej edycji rajdu samochodowego ?Gumax ? Premio Rally Opoczno 2012?Efektowne kryterium uliczne na ul. Biernackiego


W sobotę, 7 lipca na zaproszenie organizatora ? Automobilklubu Tomaszowskiego ? zawitało do Opoczna pięćdziesiąt załóg niemal z całej Polski, aby uczestniczyć w czwartej Rundzie Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów w rajdach samochodowych ?Gumax?Premio Rally Opoczno212?. Patronat nad imprezą objął burmistrz Jana Wieruszewski.
Rajd rozpoczęło kryterium uliczne, podczas którego ścigano się na krótkich odcinkach na ulicach Biernackiego i Perzyńskiego. Kibice tłumnie przybyli do centrum miasta, by podziwiać kunszt kierowców rajdowych. Warty podkreślenia jest fakt, że taka forma wyścigu, gdzie dwa samochody jadą na raz w przeciwne strony, jest ewenementem na skalę Polski. Załogi były bardzo pozytywnie zaskoczone organizacją i jednocześnie zadowolone, że mogą zaprezentować się przy tak dużej publiczności.
W niedzielę, 8 lipca zawodnicy mieli do pokonania dziesięć odcinków specjalnych OS), usytuowanych nie tylko w Opocznie, ale też w gminach Sławno i Mniszkowie. Odcinki okazały się technicznie bardzo szybkie i wymagające. Niestety, niektóre załogi nie wystrzegły się błędów, które w rezultacie doprowadziły do kilku kolizji.
Najwięcej trudności sprawił zawodnikom OS na trasie Targowisko ? Różanna, gdzie doszło do kilku wypadków, w tym do jednego poważnego. Załoga jadąca subaru imprezą wypadła z trasy i dachowała. Kierowcę i pilota zabrano do szpitala. Na szczęście okazało się, że poza kilkoma stłuczeniami zawodnicy nie doznali innych urazów i po obserwacji wyszli ze szpitala. Samochód raczej nie będzie się już nadawał do dalszej jazdy. Na tym samym odcinku odpadły jeszcze cztery załogi, które znalazły się w rowie. W tych przypadkach nikomu nic się nie stało.
Po południu w Hotelu Park miało miejsce uroczyste podsumowanie rajdu. W rajdzie najlepiej jechali Przemysław Dwulat i Rafał Budzyński, kierujący mitsubishi lancerem evo IX (AK Polski/AK Tomaszowski). Ze względu na posiadaną licencję rajdową nie mogli być jednak liczeni do klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce zajęli ostatecznie Daniel Nowak ? Dariusz Dróżdż ? mitsubishi lancer evo (Automobilklub Tomaszowski), drugie Piotr Szwankowski ? Daniel Plejzer ? mitsubishi lancer evo (WRC Pleszew), a trzecie Adam Wojtanka ? Marek Wojtanka ? subaru impreza WRX (Team 50 Sieradz).
Podczas wręczania pucharów i nagród można było usłyszeć tylko pozytywne opinie na temat organizacji imprezy rajdu i gościnności miasta. Zawodnicy zapewnili, że chętnie jeszcze wrócą ?porajdować? na opoczyńską ziemię. Członkowie Automobilklubu Tomaszowskiego za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyścigów.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (783) z dnia 13 Lipca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »