tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 MDK realizuje projekt

 

Miejski Dom Kultury realizuje projekt z zakresu budowania strategii i promocji kultury pn. ?Analiza stanu instytucji kultury pierwszym etapem budowy strategii?. Przedsięwzięcie realizowane przy współpracy z Łódzkim Domem Kultury i Urzędem Marszałkowskim zakłada przygotowanie analiz i opracowanie raportu dotyczących obecnego stanu i poziomu zapotrzebowania kulturalnego wśród mieszkańców wsi i miasta z gminy Opoczno.
Na pierwsze robocze spotkanie, 29 sierpnia przybyli zaproszeni przedstawiciele różnych środowisk społecznych w większości związanych i współpracujących z MDK. To osoby współtworzące kulturę i działające w jej kręgach, posiadające doskonałą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.
Przybyłych powitała dyrektor MDK Monika Matusiewicz, która ogólnie zasygnalizowała tematykę spotkania. Szczegóły przedstawili: prowadzący projekt Marek Stoliński ? specjalista ds. strategii domów kultury, abiturient kursów z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Magdalena Mirys ? doradczyni organizacji pozarządowych z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.
Na spotkaniu ustalono harmonogram kolejnych zebrań oraz określono ich tematykę. Omówiono ankietę przygotowywaną dla mieszkańców, w celu uzyskania opinii i informacji na temat kultury w gminie i mieście Opoczno potrzebnych do wypracowania strategii działalności MDK, jak też prowadzenia działań kulturalnych na terenie miasta i gminy Opoczno.
Projekt zakończy się w listopadzie. Jego dokument finalny ma określić wnioski, wskazać kierunki działania w sferze kultury i być dokumentem wyjściowym do opracowania strategii MDK na najbliższe lata. Zbadanie potrzeb środowiska to najważniejszy element tego projektu, który ma pomóc MDK w opracowaniu planów podczas budowania programów działalności kulturalnej i artystycznej dla mieszkańców.
Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 10 września. Tematem będzie ?Analiza strategiczna MDK?.

aa/mdk


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (791) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »