tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Drzewiccy lekkoatleci w Spale

 
Szkolna lekkoatletyka spod znaku LZS

W czwartek, 5 grudnia piętnastoosobowa grupa sportowców ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy uczestniczyła w Indywidualnych halowych zawodach LZS województwa łódzkiego w lekkoatletyce szkół podstawowych i gimnazjalnych. Drzewicką placówkę reprezentowali uczniowie klas IV i V.
W biegu na 60 m dziewcząt Martyna Oracz zajęła 13. miejsce, uzyskując wynik 9,93 s. Julia Woźniak z czasem 10,35 s była 21. Startowały 52 sprinterki.
Bieg na 60 m chłopców zgromadził 60 zawodników. Najlepiej z naszych spisali się Maciej Bartos i Piotrek Białek, zajmując 18. miejsce z identycznym rezultatem 9,48 s. Wojtek Kmieciak przebiegł dystans w czasie 9,71 s, co dało mu 24. pozycję.
W biegu na 200 m najlepszy wynik z drzewickiej grupy zanotował Wojtek Kmieciak, zajmując 32. miejsce z czasem 34,18 s. Wśród dziewcząt Martyna Oracz była 34., a Julia Woźniak 35.
W biegu sztafetowym 4x200 m drużyna dziewcząt wywalczyła 8. pozycję. Martyna Oracz, Małgosia Milczarek, Ania Białek i Julia Woźniak osiągnęły czas 2,26,90.
Chłopcy ze sztafety 4x200 m ? Jakub Bednarczyk, Piotrek Białek, Wojtek Kmieciak i Jakub Gwóźdź ? zostali sklasyfikowani na 10. miejscu z rezultatem 2,20,24
W imprezie startowali ponadto: Gabrysia Noga, Julia Małek, Dawid Grudziecki, Aleksander Kopczyński, Patryk Krzyżanowski i Maciej Łaski.
Drzewickimi lekkoatletami opiekowała się nauczycielka wf. Maria Smolarska. ? Dzięki udziałowi w zawodach nasi uczniowie mieli okazję zapoznania się z różnymi formami lekkoatletyki oraz zasadami i przepisami rozgrywania poszczególnych konkurencji ? podsumowała. ? Wyniki może nie były najlepsze, ale nie o rezultaty tu chodziło. Zdecydowana większość startujących ? jedenaście osób ? to czwartoklasiści, którzy zdobywali nowe, jakże potrzebne doświadczenie. Kontrolny start pozwoli wyłonić najlepszych zawodników i ukierunkować ich sportowy rozwój.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »