tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Przeżyjmy to jeszcze raz

 
Sportowe podsumowanie roku

Proponujemy naszym czytelnikom krótkie podsumowanie sportowego roku 2013. Dla sportu wyczynowego był to sezon poolimpijski.
Tak jak w poprzednich latach sportowcy z powiatu opoczyńskiego zanotowali wiele cennych wyników. Razem z nimi przeżywaliśmy zwycięstwa, ale i porażki. Były też trudne decyzje o zakończeniu wspaniałych karier sportowych i wycofaniu drużyn z rozgrywek.
Na sportowej mapie powiatu nadal silną pozycję mają kajakarze i kolarze górscy, którzy zdobywają największe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. W centrum zainteresowania jest oczywiście piłka nożna, chociaż najlepsza drużyna z opoczyńskiego gra zaledwie w czwartej lidze.
Coraz lepsze wyniki osiągają młodzi ciężarowcy. Poziom trzymają biegacze i szachiści. Do głosu zaczynają dochodzić reprezentanci innych dyscyplin ? głównie przedstawiciele sztuk walki. Zaczyna rozwija ć się tenis ziemny.
Dużo radości mieliśmy też w sporcie szkolnym, głównie za sprawą lekkoatletów i drużyn piłki nożnej. Oby w nowym sezonie było jeszcze lepiej.


Styczeń

* Wraz z Nowym Rokiem powstała nowa inicjatywa sportowa. Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym oraz Rada MG LZS postanowiły zorganizować Opoczyńską Amatorską Ligę Badmintona.
* 12 i 13 stycznia rozegrano w Koziegłowach 76. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Bardzo trudne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły czołowym zawodnikom Intergral Collections LKK LUKS Sławno w osiągnięciu sukcesów. Tytuł mistrza Polski wywalczył junior młodszy Marceli Bogusławski. W wyścigu kobiet open Marta Turoboś zajęła piąte miejsce.
* 12 stycznia najlepsi tenisiści stołowi z naszego regionu walczyli o puchar przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marka Mazura. Turniej TOP?16 odbył się w hali ZSS nr 2. Zgromadził szesnastu czołowych zawodników cyklu Grand Prix Opoczna 2012. Zwyciężył Emil Kmita przed Mariuszem Mazurem i Leszkiem Marszałkiem.
* W weekend, 19?20 stycznia kolarze ze Sławna zakończyli sezon przełajowy, startując w podwójnych zawodach w Bieganowie (powiat słubicki). W Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS złote medale wywalczyli orliczka Marta Turoboś i junior młodszy Marceli Bogusławski. Finałowe wyścigi Pucharu Polski przyniosły kolejne zwycięstwo Marcelego i trzecie miejsce Marty.
* Sekcja FF Sport Opoczno zainaugurowała starty w K?1 ? najefektowniejszej formule kick boxingu, od razu odnosząc sukcesy. 19 stycznia opocznianie wystartowali w Otwartym Turnieju Pierwszego Kroku K?1 Juniorów i Seniorów w Warszawie. Jakub Telus, Łukasz Stępniak, Maciej Bolek i Piotr Sitkowski wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach, natomiast Bartek Sołtys zajął trzecią pozycję.
* Rozpoczęła się rywalizacja w ramach Tenisowego Grand Prix Opoczna 2013. Pierwszy turniej miał miejsce 19 stycznia w hali ZSS nr 2.
* 25 stycznia zakończyły się rozgrywki Przysuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej 2012/2013. Nasze miasto reprezentowała Sz6stka Opoczno, notując wielkie sukcesy. Opocznianie zostali zwycięzcami rozgrywek. W finale pokonali po tie?breaku Tompex Skrzyńsko. Najbardziej wartościowym graczem ligi został Hubert Franczak, a najlepszym rozgrywającym Michał Korycki.
* 26 stycznia Ludowy Klub Kajakowy Drzewica podsumował sezon 2012. Uroczystość została połączona z oficjalnym zakończeniem kariery przez Grzegorza Kiljanka. Z tej okazji do Drzewicy przyjechał prezes Polskiego Związku Kajakowego, Józef Bejnarowicz. Bohaterem dnia był 28?letni Grzesiek, który po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie podjął decyzję o zakończeniu kariery. W podziękowaniu za lata ciężkiej pracy, godne reprezentowanie kraju, województwa, Drzewicy, Polskiego Związku Kajakowego i klubu Kiljanek został uhonorowany przez władze PZKaj, samorządowców oraz działaczy sportowych.
* 28 stycznia w COS w Spale odbyły się V halowe indywidualne mistrzostwa powiatu opoczyńskiego w lekkoatletyce. Do rywalizacji przystąpiło ponad 600 młodych sportowców z 26 szkół podstawowych, 14 gimnazjów i 6 szkół ponadgimnazjalnych. Gościem specjalnym była pochodząca z Kraśnicy, a mieszkająca w Meksyku Wanda Panfil?Gonzales ? polska lekkoatletka, mistrzyni świata w maratonie.


Luty

* 2 lutego w hali ZSO rozegrano pierwszą kolejkę Opoczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej 2013, organizowanej przez TKKF Opoczno. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów.
* 3 lutego zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia Opoczyńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej im. Jana Zakrzewskiego sezonu 2012/2013. W I lidze tytuł mistrzowski zapewniła sobie drużyna TOP/LUKS Sławno. Mistrzem II ligi została drużyna Strażaka, drugie miejsce wywalczyli Nauczyciele. Obie ekipy cieszyły się z awansu. Rozgrywki III ligi wygrała Antoniówka, natomiast wicemistrzem została Kaja Opoczo. Te dwie drużyny awansowały do II ligi.
* 9 lutego poznaliśmy najlepsze drużyny Małej i Młodzieżowej Liga Halowej Piłki Nożnej PW Standard sezonu 2012/2013. Rozgrywki Małej Ligi wygrała ekipa Ceramiki 2000 A, w Lidze Młodzieżowej najlepszy był Sebastian Team.
* 9 lutego zakończyła się szósta edycja turnieju halowej piłki nożnej o puchar wójta gminy Białaczów. W rozgrywkach brało udział 10 drużyn, najlepszy okazał się WKS Parczówek.
* 10 lutego nastąpił ostatni akord OLHPN 2012/2013. Puchar Ligi wywalczyli mistrzowie I ligi ? TOP/LUKS Sławno, którym nie przeszkodził nawet brak czołowych zawodników.
* Fatalna wiadomość dla fanów kobiecego futbolu: w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 nie zobaczymy już w Opocznie meczów I ligi piłki nożnej kobiet. Ze względów finansowych drużyna Ceramiki została wycofana z rozgrywek, a najlepsze piłkarki przeniosły się do innych klubów. Informację ze smutkiem potwierdził twórca i trener drużyny, Piotr Nasulewicz. Opoczyński zespół funkcjonował pięć lat. Był oparty na piłkarkach Gimnazjum nr 3 oraz najbardziej utalentowanych zawodniczkach z naszej okolicy. Wielka szkoda, że nie znalazł się nikt, kto wsparłby finansowo drużynę.
* 24 lutego w hali SP w Drzewicy rozegrano finałową fazę XI turnieju halowej piłki nożnej o puchar burmistrza. Zwyciężyła ekipa Sobawin, pokonując w finale drużynę Chaby Szacunku Drzewica.
* 24 lutego w hali ZSS nr 3 odbyły się wojewódzkie halowe mistrzostwa LZS w piłce nożnej kobiet. Mistrzem województwa została Kaja Opoczno.


Marzec

* 2 marca w hali ZSO odbyła się czwarta edycja Turnieju Miast w piłce siatkowej mężczyzn o puchar burmistrza Opoczna. Zwycięzcą został Karbet Jastrząb. Najlepsza drużyna z naszego powiatu, Sz6stka Opoczno, zajęła czwarte miejsce.
* 2 i 3 marca na ringu w Łodzi rozegrano Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego w boksie. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi pięściarze z Opoczna. Tytuły mistrzów okręgu wywalczyli kadet Damian Pokusa w kategorii do 60 kg oraz młodzieżowiec Bartosz Pożycki w kategorii do 81 kg.
* 9 marca w warszawskiej Falenicy rozegrano finały X Grand Prix Zimowych Biegów Górskich. Świetne wyniki zanotowali opoczyńscy biegacze. Do najlepszych w swoich kategoriach należeli: Mateusz Celak, Marcin Kozieł, Łucja Wiktorowicz, Maria Ziółkowska.
* Ze względu na wyjątkowo długą zimę, a co za tym idzie zły stan boisk, Wydział Gier OZPN w Piotrkowie Trybunalskim przełożył mecze inauguracyjne rundy wiosennej, zaplanowane na 23 i 24 marca. Nie była to ostatania decyzja o przesunięciu terminu rozpoczęcia rozgrywek.
* 16 marca ogłosiliśmy wyniki XVI plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i trenera ziemi opoczyńskiej w 2012 roku. Laureatami pierwszych miejsc zostali kajakarz górski LKK Drzewica, olimpijczyk z Londynu Grzegorz Kiljanek oraz trener piłkarzy KS Paradyż, Zbigniew Podsiębierski. Podczas spotkania w restauracji ?Sawana" prezes piotrkowskiego OZPN Stanisław Sipa wręczył Srebrne Odznaki Honorowe Zdzisławowi Wojciechowskiemu i burmistrzowi Janowi Wieruszewskiemu. Nasza redakcja została wyróżniona za promowanie piłki nożnej i bardzo dobrą współpracę z OZPN.
* 19 i 20 marca w spalskim COS odbyły się Indywidualne Halowe Mistrzostwa LZS Województwa Łódzkiego w lekkoatletyce szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Bardzo dobrze wypadli młodzi lekkoatleci z naszego powiatu, zdobywając 17 medali: 2 złote (Sławomir Kuc na 1500 m i sztafeta UMLKS Pegaz 4x200 m), 7 srebrnych i 8 brązowych.
* Kapitalny debiut zanotowal opoczyński kulturysta Damian Półtorak, znany wcześniej z sukcesów w sportach siłowych. 23 marca wystartował w Debiutach Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Wywalczył srebrny medal w kategorii do 75 kg.
* 23 marca w Kwidzyniu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w biegach przełajowych. UMLKS Pegaz przy Zespole Szkół Prywatnych wystawił do boju trzech zawodników. Na dystansie 3 km wspaniale pobiegł Sławomir Kuc, który do mety dobiegł na drugim miejscu z czasem 8,13. Zdobył wicemistrzostwo Polski i srebrmy medal.
* 25 marca sportowy rok 2012 podsumowała gmina Opoczno. Ceremionia odbyła się w sali widowiskowej MDK podczas przerwy w sesji Rady Miejskiej


Kwiecień

* Na początku kwietnia naturalne boiska piłkarskie jeszcze nie nadawały się do gry. Drużyna KS Paradyż skorzystała więc ze sztucznej murawy stadionu ChKS w Łodzi, gdzie zainaugurowała rundę wiosenną IV ligi łódzkiej. Mecz z Górnikiem Łęczyca odbył się 6 kwietnia. Wynik: 3:0 dla Paradyża.
* 12 i 13 kwietnia w Ustrzykach Dolnych odbywały się Mistrzostwa Polski w biegach górskich młodzików, juniorów i juniorów młodszych na krótkich dystansach. Biegacze Opoczno Sport Team pod wodzą trenera Jacka Wojtarka spisali się bardzo dobrze, zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal w kategoriach indywidualnych oraz tytuł klubowych wicemistrzów Polski. Złoto wywalczyli Bartłomiej Świątek i Daria Leśniewska, natomiast srebrno zdobyła Łucja Wiktorowicz.
* 13 kwietnia w trzech halach sportowych na terenie naszego powiatu ? w Żarnowie, ZSS nr 3 i ZSO ? rozegrano diecezjalne mistrzostwa ministrantów w halowej piłce nożnej. Niestety, w żadnej kategorii do finałów nie awansowały drużyny z naszego terenu.
* 13 kwietnia, startem w pierwszej serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w Kłomnicach, kolarze LKK LUKS Sławno rozpoczęli tegoroczny sezon kolarski.
* W weekend, 13?14 kwienia ? po kilkutygodniowym opóźnenieniu ? wreszcie ruszyła runda wiosenna okręgówki, klasy A i klasy B.
* W tym samym terminie pierwszy start sezonu zanotowali kajakarze górscy LKK Drzewica. Wzięli udział w Krakowskich Slalomach. Tydzień później pływali na Słowacji podczas 29. Liptowskich Slalomów w Liptowskim Mikulaszu.
* Jubileuszowy V Turniej Miast w piłce siatkowej mężczyzn ?Opoczno 2013" odbył się 27 i 28 kwietnia w hali ZSO. Tym razem wystartowało 10 zespołów. Konkurencja była niezwykle silna, a drużyna z Opoczna po raz pierwszy nie awansowała do ćwierćfinałów. Zwyciężył Extom Tomaszów Mazowiecki.
* Kick bokserzy FF Sport Opoczno wywalczyli dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w formule kick?light. Imprezę rozegrano w dniach 26?28 kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do walki w kategorii wagowej 74 kg stanęli młodzieżowcy Łukasz Stępniak i Maciej Bolek, debiutujący w zawodach tej rangi. Łukasz zdobył srebrny medal, Maciek cieszył się z brązowego krążka.


Maj

* ZSS nr 3 zorganizował X Bieg Sienkiewiczowski. Doroczna impreza masowa odbyła się 7 maja. Zgromadziła ponad 200 młodych sportowców z terenu powiatu.
* 10 maja na Zalewie Sulejowskim w Smardzewicach odbyły się VI Regaty Szkolne im. Tomka Opoki w klasie standard. Powiat opoczyński reprezentowala załoga Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym, która wywalczyła drugie miejsce.
* Marta Turoboś akademicką wicemistrzynią Polski w kolarstwie górskim MTB. Zawodniczka Integral Collections MTB Team LUKS Sławno zdobyła srebrny medal 11 maja w Jeleniej Górze. Reprezentowała barwy Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie studiuje wychowanie fizyczne.
* Zawodnicy Szkółki Tenisa Ziemnego Return Opoczno udziałem w turnieju w Kędzierzynie-Koźlu zakończyli starty w sezonie zimowym. Rywalizowali w kategoriach do 6, 10 i 12 lat, już tradycyjnie zajmując miejsca na pudle. Wcześniej, na kortach w Parczówku rozpoczęli przygotowania do sezonu letniego.
* 18 maja nastąpiło rozstrzygnięcie VI edycji turnieju piłki siatkowej o puchar wójta gminy Białaczów. Mistrzem została drużyna z Sobienia.
* Trzy medale naszych sztafet podczas rozegranych w Zelowie wojewódzkich mistrzostw LZS w sztafetowych biegach przełajowych. Rywalizowano na dystansie 5x1000 m. Wśród dziewcząt triumfowała sztafeta Gimnazjum Prywatnego, a na trzecim miejscu rywalizację zakończyły zawodniczki z Mniszkowa. W grupie chłopców złoto wywalczyli gimnazjaliści z Prymusowej Woli.
* 18 i 19 maja, podczas Mistrzostw Polski Seniorów w slalomie kajakowym na torze w Krakowie?Tyńcu, kajakarze LKK Drzewica przypieczętowali awans do kadry narodowej juniorów. Zwycięzcami kwalifikacji zostali Paweł Smolarski (C?1) i Bartosz Dębowski (K?1). Drugie miejsce wywalczyła osada C?2 Krzysztof Zych?Wojciech Klata. Przemysław Nowak był trzeci w C?1.
* 29 maja na stadionie Ceramiki rozegrano XIV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Impreza została zorganizowana przez Olimpiady Specjalne Polska ? Oddział Regionalny Łódzkie wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Opocznie oraz KS Ceramika. W Opocznie odbyła się po raz pierwszy.
* Coraz większe sukcesy osiągają młodzi ciężarowcy Opocznianki. Podczas Mistrzostw Polski LZS w podnoszeniu ciężarów, rozegranych w Biłgoraju, 13?letni Bartłomiej Adamus zdobył brązowy medal w wadze do 56 kg.
* 31 maja zmarł nagle Krzysztof Lis ? długoletni zawodnik i zdobywca największych trofeów Klubu Sportowego Olimpiad Specjalnych ?Medalista" przy Zespole Szkół im. Jana Brzechwy w Opocznie.


Czerwiec

* Dwa srebrne medale Mistrzostw Polski LZS zdobyli lekkoatletci UMLKS Pegaz. Podczas imprezy rozegranej 8 i 9 czerwca w Słubicach wicemistrzostwo Polski zdobyli Sławomir Kuc w biegu na 1500 m oraz sztafeta 4x400 m mężczyzn.
* Wygrywając w Zgierzu z ostatnią drużyną ligowej tabeli, KS Paradyż przypieczętował awans do III ligi. Swoją 40. bramkę w sezonie zdobył supersnajper Marcin Mirecki. Jak się później okazało, drużyna KS Paradyż nie zagrała w III lidze. Klubowi działacze podjęli decyzję o rezygnacji z występów w tej klasie rozgrywkowej.
* Zakończyły się rozgrywki sezonu 2012/2013 w okręgówce, klasie A i klasie B. Z awansu do klasy okręgowej cieszyły się drużyny LKS Mniszków i ZLKS Woy Bukowiec Opoczyński.
* Drużyna Gimnazjum nr 3 wywalczyła wicemistrzostwo województwa w piłce nożnej dziewcząt. Podopieczne trenera Piotra Nasulewicza zanotowały ten sukces w Bełchatowie.
* W wojewódzkim finale XIII Ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej ?Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" (13 czerwca, Uniejów) reprezentancja Szkoły Podstawowej w Drzewicy zajęła trzecie miejsce.
* Bardzo dobry występ zantowowali górale LKK Drzewica podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w slalomie kajakowym (15?16 czerwca, tor ?Wietrznice" w Zabrzeży koło Łącka). Wywalczyli siedem miejsc na podium.
* 19 czerwca na stadionie AZS Łódź rozegrano ogólnopolski finał biegów rozstawnych Vena Sport. Zawody zgromadziły ponad 200 sztafet ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Spośród naszych ekip największy sukces zanotowała sztafeta szwedzka Zespołu Szkół Prywatnych, która wywalczyła srebrny medal.
* Wielki sukces reprezentacji SKS Jedynka. Nasza drużyna wywalczyła awans do ogólnopolskiego finału turnieju ?Piłkarska kadra czeka". W etapie wojewódzkim, rozegranym 20 czerwca w Błaszkach koło Sieradza, zajęła pierwsze miejsce, zdobywając tytuł mistrzów województwa.
* 23 czerwca odbył się w Sławnie Maraton MTB, wchodzący w cykl zawodów ?Górska jazda w centrum Polski". Na starcie stanęło 136 kolarzy w różnym wieku.
* 26 czerwca, podczas XXVI sesji Rady Powiatu, podsumowano ubiegłoroczne osiągnęcia sportowców z opoczyńskiego. Sportowcem roku został kajakarz górski Grzegorz Kiljanek. Drugie miejsce przyznano kolarce Marcie Turoboś, Trzecią pozycję zajął Jerzy Strzelecki, zawodnik uprawiający szachy niesłyszących, zrzeszony w LKS Opocznianka i Arkadii Otwock.
* 29 czerwca nad opoczyńskim zalewem odbył się I Turniej Plażowej Piłki Nożnej ?Opoczno 2103", zorganizowany w ramach miejskiej akcji ?Powitanie lata". Z 14 drużyn najlepsza okazała się Sz6stka Opoczno.
* Kolejne sukcesy kick bokserów. 29 czerwca dwóch zawodników FF Sport Opoczno uczestniczyło w Turnieju Pucharu Polski i Pierwszego Kroku Kickboxingu Juniorów w formule kick light rules. Drugie miejsca wywalczyli Piotr Sitkowski w wadze do 79 kg oraz debiutant Patryk Kopiński, który startował w kategorii do 84 kg.


Lipiec

* Od 5 do 7 lipca w Żerkowie (woj. wielkopolskie) odbywały się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim MTB. Kapitalnie pojechała Marta Turoboś, która zajęła drugie miejsce w orliczkach, zdobywając tym samym srebrny medal Mistrzostw Polski U?23. Swój rezultat sprzed roku poprawiła o trzy lokaty.
* 6 lipca na kortach Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego Return Opoczno w Parczówku odbył się pierwszy na tym obiekcie turniej tenisowy ? 10 WTK (Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny).
* Marcin Mirecki opuścił KS Paradyż, przechodząc do trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Popularny ?Miro" ? król strzelców łódzkiej IV ligi (zdobywca 44 bramek w sezonie 2012/2013) ? związał się z tomaszowskim klubem na rok.
* 13 i 14 lipca na orliku przy ulicy Kossaka rozegrano IV Orlikowy Turniej o puchar prezesa Opoki Opoczno. Do rywalizacji przystąpiło 18 drużyn, liczących w sumie 171 zawodników. W 49 spotkaniach zdobyto 157 bramek. Turniej wygrała drużyna Sobawin, która w finale pokonała po rzutach karnych zespół Interm.
* Marceli Bogusławski w pięknym stylu zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim MTB juniorów młodszych. Ten sukces zanotował przed własną pubicznością. Wyścigi Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ?Łódzkie 2013" rozegrano 20 lipca w Sławnie.
* Dwójka kanadyjka Wojciech Klata ? Krzysztof Zych zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów w slalomie kajakowym. Młodzi górale LKK Drzewica zostali wicemistrzami świata w konkurencji zespołowej C?2x3. To najwięszy suckes sportowców z naszego powiatu w sezonie 2013. Wielkie brawa dla piętnastolatków! Mistrzostwa rozgrywano od 17 do 21 lipca w Liptowskim Mikulaszu na górskiej rzece Wag.
* 27 i 28 lipca w Międzygórzu odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach górskich stylem alpejskim. Świetnie pobiegli podopieczni trenera Jacka Wojtarka. Młodziczka Łucja Wiktorowicz zdobyła srebrny medal. Również srebro wywalczył junior młodszy Szymon Wiktorowicz, a trzeci był Mateusz Celak.
* Już po raz 15. LKS Radzice zorganizował Turniej Piłki Nożnej im. Stanisława Kowalczyka ?Brata". Tegoroczna impreza odbyła się 28 lipca. Miała wymiar szczególny. Została połączona z obchodami 25?lecia klubu i otwraciem nowego stadionu. W rywalizacji na boisku najepsi byli piłkarze Gerlacha Drzewica.


Sierpień

* Od 31 lipca do 4 sierpnia we francuskim Bourg?Saint?Maurice rozgrywano Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w slalomie kajakowym. Indywidulanie najlepiej z naszych spisał się Paweł Smolarski (C?1), który wywalczył szóste miejsce w Europie. To największy sukces Pawła w dotychczasowej karierze. W konkurenacjach drużynowych najwięcej powodów do zadowolenia miał Bartosz Dębowski. Jako członek polskiej drużyny K?1x3 zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.
* Znakomite wyniki osiągnęli górale LKK Drzewica podczas II Mistrzostw Polski Młodzików w slalomie kajakowym, rozegranych 3 sierpnia na torze ?Wietrznice". Wywalczyli sześć medali ? po dwa złote, srebrne i brązowe. Klasą dla siebie była Dominika Gąsieniec, która została podwójną mistrzynią Polski.
* Marta Turoboś wygrała wyścig I Mistrzostw Polski w Półmaratonie MTB, rozegranych 4 sierpnia w Gielniowie.
* Zwycięstwo Marcelego Bogusławskiego i drugie miejsce Marty Turoboś w Pucharze Europy Środkowej w kolarstwie górskim MTB. Impreza odbyła się 10 sierpnia w Ustroniu.
* Na ligowe boiska wrócili piłkarze niższych lig. Rundę jesienną sezonu 2013/2014 najszybciej rozpoczęli zawodnicy z klasy okręgowej (10?11 sierpnia).
* Od 9 do 14 sierpnia rozgrywano w Słubicach finał centralny 29. Ogólnopolskiego Turnieju ?Piłkarska kadra czeka". Brała w nim udział drużyna LKS Ceramika Opoczno, którą tworzyli w większości uczniowie Zespołu Szkół Prywatnych z rocznika 1998. Zaprezentowała się znakomicie i wywalczyła trzecie miejsce. W małym finale rozgromiła 8:2 reprezentację woj. zachodniopomorskiego ? MGLKS Gryf Kamień Pomorski.
* Zarząd KS Paradyż postanowił oddać walkowerem mecz IV ligi z Łódzkim Klubem Sportowym, zaplanowany na 21 sierpnia. Gospodarze nie byli w stanie zorganizować spotkania, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa.
* Dużym sukcesem LKK Drzewica zakończyły się regaty kajakarstwa slalomowego XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ?Łódzkie 2013" i Mistrzostw Polski Juniorów (23?25 sierpnia). Na swoim torze drzewiczanie zaprezentowali się wyśmienicie. Wywalczyli sześć medali, w tym cztery złote. Dobre wyniki zanotowali także podczas VIII Memoriału Roberta Korzeniewskiego.
* 31 sierpnia na boisku obok MDK odbył się II Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w ramach Grand Prix Opoczna 2013. Zwyciężyła para Hubert Franczak ? Łukasz Deka z Opoczna. W klasyfikacji generalnej cyklu zajęła trzecie miejsce.
* Kolarze ze Sławna dobrze jeżdżą również na torze. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kolarstwie torowym, rozegranych w Łodzi, sprawili sporą niespodziankę, zdobywając trzy medale.
* Bardzo dobre wyniki podczas XXIII Mistrzostw Polski Weteranów w lekkoatletyce (24 i 25 sierpnia, Toruń) uzyskał Zdzisław Wójcik z Brzustowca. W biegach sprinterskich wywalczył dwa medale ? srebrny na 200 m i brązowy na 100 m.


Wrzesień

* 8 września rozegrano finałową edycję Pucharu Czech MTB. Zawody w Boskovicach były bardzo udane dla Marcelego Bogusławskiego. Junior młodszy odniósł spektakularne zwycięstwo i przypieczętował wygraną w klasyfikacji generalnej.
* Młodzież LKK Drzewica jest coraz lepsza w kajak polo. Podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w Skierniewicach wywalczyła dwa srebrne medale, co jest największym osiągnięciem LKK w tej dyscyplinie sportu.
* 14 września rozegrano w Zgierzu finałowy etap Orlikowej Ligi Mistrzów 2013 w piłce nożnej. Wielki sukces zanotowały dziewczęta z UKS Trójka Opoczno, zostając mistrzyniami Łódzkiego.
* 15 września na pomoście w Konstantynowie Łódzkim odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w podnoszeniu ciężarów w kategorii do lat 15. Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy LKS Opocznianka. Nasza ekipa wywalczyła drużynowe wicemistrzostwo województwa.
* 20 września na terenie przy MDK odbył się XXX Opoczyński Bieg Trzeźwości. W zawodach wzięło udział pół tysiąca młodych biegaczy.
* 21 września na kręgielni OSiR w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano mistrzostwa Opoczna w kręglarstwie klasycznym. Jak co roku, zawody zorganizował TKKF Ceemka Idzikowice. Do rywalizacji przystąpiło około 40 osób z powiatu opoczyńskiego.
* Dla wielu była to zaskakująca wiadomość. Reprezentant Polski w siatkówce Grzegorz Bociek pochodzi z Sielca (gm. Żarnów). Jest synem sołtysa Sielca, Bogusławy Bociek, o czym była mowa podczas wrześniowej sesji Rady Gminy w Żarnowie.
* W Bratoszewicach koło Strykowa odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w jeździe dwójkami na czas. Kolarki klubu ze Sławna, Patrycja Hałubińska i Agnieszka Szpocińska, wywalczyły złoty medal wśród młodziczek.
* Trzynastoletni ciężarowiec LKS Opocznianka Bartek Adamus zajął czwarte miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików do 15 lat. Impreza odbyła się w Małaszewiczach (woj. lubelskie). Jak na razie to najwięszy sukces Bartka i prowadzących go trenerów ? Krzysztofa Maja i Mariusza Salomona.
* Tenisiści związani ze Stowarzyszeniem Return Opoczno zakończyli sezon letni wspólną rywalizacją. Turniej rozegrano w hali Zespołu Szkół Prywatnych.


Październik

* 9 października na stadionie w Mniszkowie odbył się III Memoriał ks. Grzegorza Opalskiego ? zmarłego w 2009 roku proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Zajączkowie. Do zawodów biegowych przystąpili uczniowie wszystkich szkół z terenu gm. Mniszków.
* STS Return Opoczno było organizatorem i gospodarzem tenisowego turnieju rangi wojewódzkiej. W rozgrywkach, które trwały dwa dni w hali przy Zespole Szkół Prywatnych, wzięło udział 23 zawodników. Opoczno reprezentowało 6 młodych tenisistów. W kategorii do 10 lat mieliśmy najwięcej powodów do radości. W finale bardzo pewnie zwyciężył Kacper Wereszka.
* Olimpia Wola Załężna została mistrzem jesieni w piłkarskiej klasie B i na wiosnę będzie walczyć o awans do klasy A.
* 25 października odbyły się w Łodzi wojewódzkie finały w sztafetowych biegach przełajowych. Nie zabrakło medalistów z naszego powiatu. Po wspaniałej rywalizacji drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 2 uplasowały się na trzecich miejscach. W kapitalnym stylu złoto wywalczyli chłopcy z Gimnazjum w Drzewicy, a brąz biegacze z Gimnazjum w Prymusowej Woli.
* 26 października w hali ZSO rozegrano kolejny Turniej Miast w piłce siatkowej mężczyzn. Wygrała drużyna z Piekar Śląskich. Ekipa Opoczna była trzecia.
* Koniec rundy jesiennej w piłkarskiej klasie A. Nasze drużyny w środku lub pod koniec stawki.
* Opoczyński szachista Jerzy Strzelecki zanotował kolejne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Podczas XLV Indywidualnych Mistrzostw Polski Niesłyszących, rozegranych w Otwocku, zdobył brązowy medal. Z kolei I Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w Dreźnie przyniosły mu czwarte miejsce.


Listopad

* Na drzewickim zalewie zostało zamontowane boisko do kajak polo. To pierwszy obiekt tego typu w powiecie.
* Dominika Gąsieniec, uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy, zagrała w piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet do lat 15. W dwóch meczach z Białorusią (8 i 11 listopada) pokazała się z bardzo dobrej strony, notując pięć asyst. Mecze odbyły się na stadionach Górnika Łęczna i Wisły Puławy.
* Kolarze LKK LUKS Sławno i grupy Integral Colecttion MTB rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, biorąc udział w zawodach przełajowych. 16 listopada startowali w wyścigach V serii Pucharu Polski w Koziegłowach.
* 24 listopada odbył się V Ogólnopolski Wyścig Przełajowy o puchar wójta gminy Sławno. W ramach zawodów kolarze rywalizowali również o medale Mistrzostw Województwa Łódzkiego oraz V Mistrzostw Gminy Sławno.
* Po 19 rozegranych kolejkach drużyna KS Paradyż jest wiceliderem IV ligi łódzkiej. Więcej punktów ma tylko Łódzki Klub Sportowy. Paradyżanie tracą do ŁKS 6 oczek, mają też przewagę 5 punktów nad trzecią w tabeli drużyną Zjednoczonych Stryków. Zapowiada się ostra walka o awans do III ligi w rundzie wiosennej. W okręgówce najwięcej punktów z naszych drużyn uzbierał KS Poświętne, który zimę spędzi na piątym miejscu.
* Pochodzący z Opoczna Wojciech Stępniak zdobył wicemistrzostwo świata w sportowym dżu-dżitsu T w wadze ciężkiej. Mistrzostwa rozegrano w Jaworznie. Wojciech Stępniak aktualnie studiuje w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
* Od 20 do 24 listopada w Nowym Dworze Mazowieckim rozgrywano Puchar Polski Juniorów w boksie. Michał Zalega, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, walczył znakomicie i zajął trzecie miejsce w wadze +90.
* 23 listopada w Turku (woj. wielkopolskie) odbyły się XIV Mistrzostwa Polski radnych i pracowników samorządowych w szachach. W klasyfikacji indywidualnej srebrny medal wywalczył Krzysztof Spodzieja. W drużynówce opocznianie wywalczyli złoty medal Mieczysław Wojciechowski po raz drugi został mistrzem Polski radnych.
* 24 listopada rozpoczęły się rozgrywki OLHPN sezonu 2013/2014. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny II i III ligi. Tydzień później ruszyła I liga.
* 28 listopada podczas XXX sesji Rady Powiatu odbyło się podsumowanie szkolnego roku sportowego 2012/2013. Powiatowy samorząd uhonorował najbardziej usportowione szkoły w opoczyńskiem. W poszczególnych kategoriach najlepsze okazały się: Szkoła Podstawowa w Drzewicy, Gimnazjum w Mniszkowie i Zespół Szkół Ogólnokształcących.


Grudzień

* 8 grudnia w Pruszkowie, podczas konferencja Polskiego Związku Kolarskiego, pozytywnie zaopiniowano wniosek gminy Sławno i LKK LUKS o przyznanie im organizacji przyszłorocznych Mistrzostw Polski MTB. Imprezę zaplanowano na weekend, 18?20 lipca. Ostateczna decyzja zapadnie po wizytacji trasy.
* Na zakończenie zgrupowania szkoleniowego w Borowicach koło Karpacza ekipa Integral Collections LKK LUKS Sławno wystartowała w dwóch edycjach Pucharu Czech w kolarstwie przełajowym.
* Kolejne sukcesy zanotowali nasi ciężarowcy. 8 grudnia na pomoście w Konstantynowie Łódzkim wywalczyli cztery miejsca na podium, w tym dwa na najwyższym stopniu. W zawodach o puchar prezesa Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów w Łodzi ujawniły się nowe talenty, w tym Jagoda Chuda.
Styczeń. Mistrz Polski juniorów młodszych w kolarstwie przełajowym Marceli Bogusławski wraz z całą ekipą klubu ze Sławna
Lipiec. Wicemistrzowie Świata Juniorów w slalomie kajakowym, dwójka Wojciech Klata ? Krzysztof Zych z LKK Drzewica. W środku trener Dariusz Wrzosek

ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »