tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Damian na piątkę

 
Międzynarodowe regaty slalomowe "Puchar nadziei olimpijskich"Damian Stanik zanotował bardzo dobry występ w Krakowie


W miniony weekend - 3 i 4 października - na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Kajakowego w Krakowie-Tyńcu rozegrano międzynarodowe zawody w slalomie kajakowym - "Puchar nadziei olimpijskich". Do regat przystąpiło ponad dziewięćdziesięciu młodych górali z trzech państw Grupy Wyszehradzkiej ? Polski, Czech i Słowacji.
Powołania do udziału w imprezie otrzymało ośmiu zawodników Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica. W piątek, 2 października mieli oni okazję potrenować na krakowskim torze pod okiem klubowego szkoleniowca Piotra Podogrockiego, a rywalizację jako reprezentanci Polski rozpoczęli w sobotę.
Kwalifikacje w poszczególnych konkurencjach okazały się dla drzewiczan udane - wszyscy wywalczyli awans do półfinałów. W C-1 awansowali Michał Kołomański i Filip Woźniak, w C?2 osady Michał Madzio i Adrian Wlazło oraz Norbert Jura i Paweł Smolarski natomiast w K-1 Damian Stanik i Bartosz Dębowski.
W niedzielę poprzeczka została ustawiona wyżej. Awans do finału w silnej, międzynarodowej obsadzie był nie lada wyczynem. Ta sztuka udała się Damianowi Stanikowi, który awansował z 10. pozycji, oraz dwójce Madzio i Wlazło - ósmej w półfinale.
Osada C-2 młodzików Jura i Smolarski została sklasyfikowana na 12. miejscu, co dało jej 3. lokatę w kategorii juniorów młodszych. W C-1 Filip Woźniak był 14. a Michał Kołomański 16. Bartosz Dębowski ukończył zawody na 15. pozycji.
W finale K-1 Damian Stanik popłynął świetnie. Zajął piąte miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem. Osada Madzio i Wlazło wywalczyła ostatecznie dziesiątą lokatę.
Rezultaty osiągnięte przez zawodników LKK Drzewica walnie przyczyniły się do zwycięstwa reprezentacji Polski w klasyfikacji drużynowej regat.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »