tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Będą reprezentować gminę

 
Młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II bierze udział w wojewódzkim konkursie ekologicznymOd lewej Edyta Kwiatkowska, Anita Bednarczyk, Artur Klimek


W czwartek, 24 września w drzewickim gimnazjum przeprowadzono eliminacje wojewódzkiego konkursu wiedzy ekologicznej dla gimnazjalistów. "Eko?turniej szkół" odbywa się w ramach konkursu "Eko?lider 2009" organizowanego przez Fundację Europa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem przedsięwzięcia jest m.in. poznawanie globalnych i lokalnych problemów ekologicznych oraz rozwijanie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za stan środowiska.
W szkolnych eliminacjach uczestniczyło siedemnaścioro uczniów klas drugich i trzecich, których do konkursu przygotowały Jolanta Gapys i Ewa Reszelewska. Obie nauczycielki były zarazem organizatorkami eliminacji.
Największą wiedzą z zakresu ekologii wykazali się Artur Klimek (IIIa), Edyta Kwiatkowska (IIIe) i Anita Bednarczyk (IIe). To właśnie oni będą reprezentować gminę w pierwszym etapie "Eko?turnieju szkół", który zostanie rozegrany 15 października w Pałacu Młodzieży w Łodzi. Na gimnazjalistów czeka test wyboru zawierający 60 pytań. Do drugiego etapu kwalifikuje się pięć gimnazjów, których przedstawiciele uzyskają największą liczbę punktów. Za drzewiczan trzymamy kciuki.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »