tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Biblioteki pomogą szukać pracy

 
Gminne biblioteki w Drzewicy i w Białaczowie zakwalifikowały się do projektu ?Rozpracuj to z biblioteką?. Otrzymają sprzęt komputerowy, a ich pracownicy wezmą udział w warsztatach i szkoleniach


Obie znalazły się wśród finalistów rekrutacji projektu ?Rozpracuj to z biblioteką?, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Obie placówki, a także ich filie otrzymają sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, a ich pracownicy przejdą szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego i pomocy mieszkańcom poszukującym pracy.
?Rozpracuj to z biblioteką? to program pilotażowy oferujący bibliotekarzom profesjonalne wsparcie szkoleniowe i narzędziowe w zakresie pomocy mieszkańcom pozostającym bez pracy lub chcących ją zmienić.
Projekt jest realizowany na terenie trzech województw: łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego ? we współpracy z Fundacją Inicjatyw Społeczno?Ekonomicznych (FISE), Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej (CAL) oraz wojewódzkimi bibliotekami publicznymi z Kielc i Łodzi. Łącznie weźmie w nim udział kilkadziesiąt bibliotek gminnych wraz z filiami z gmin wiejskich, miejsko?wiejskich oraz tych gmin miejskich, które liczą do 20 tys. mieszkańców.
Wszystkie biblioteki otrzymają po dwa komputery, urządzenie wielofunkcyjne, aparat fotograficzny a także router do tworzenia bezprzewodowych punktów dostępu do sieci w bibliotece (jeśli biblioteka nie otrzymała go z innych źródeł), ekran i rzutnik. Sprzęt zostanie dostarczony w pierwszym kwartale 2013 roku. Bibliotekarze będą mieć zapewnione wsparcie techniczne dostawcy, np. w przypadku awarii sprzętu czy innych problemów związanych z otrzymanym sprzętem i oprogramowaniem).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (801) z dnia 16 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »