tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Ile razem dróg przebytych...

 
Żeby zdobyć ten medal trzeba co najmniej przez 18 250 dni i nocy pracować na niego miłością, cierpliwością, oddaniem i wzajemną troską. W sobotę, 15 grudnia dwanaście par z terenu gminy Opoczno, które przeżyły razem pół wieku i więcej, otrzymały z rąk wicewojewody Pawła Bejdy medale ?Za długoletnie pożycie małżeńskie?


Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz województwa, władz samorządowych z burmistrzami, sekretarzem, przewodniczącym Rady Miejskiej, a także dostojnych jubilatów oraz ich rodziny.
Małżeństwo to przede wszystkim kompromisy, to wspólne pokonywanie codziennych trosk, wspólne przeżywanie radości, wychowywanie dzieci. Wytrwanie pół wieku w związku to nie lada osiągnięcie w dobie, gdy związek małżeński traci swoją rangę, a rozwody stały się zjawiskiem powszechnym. Tym bardziej cieszy fakt, że zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra tworzonej przez ponad pół wieku rodziny doceniony został przez władze państwowe. Dowodem na to jest przyznanie przez prezydenta RP specjalnych odznaczeń za długoletnie pożycie małżeńskie. Wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń, które wstępują w związek małżeński, są niewątpliwie te pary:

* świętujące 52. rocznicę pożycia małżeńskiego
Barbara i Marian Jóźwikowie z Opoczna,
* 51. rocznicę ślubu obchodzili państwo:
Marianna i Franciszek Bednarczykowie z Ogonowic,
Wanda i Ludwik Górscy z Opoczna,
Teresa i Stefan Nitowie z Bielowic,
Maria i Julian Nowakowie z Opoczna,

* Złote gody obchodzili:
Krystyna i Jan Bartyzelowie z Ogonowic,
Stanisława i Stefan Grabscy z Mroczkowa Dużego,
Barbara i Adam Iwaszkowie z Opoczna,
Bronisława i Jan Jurkowie z Opoczna,
Stefania i Henryk Kotwinowie z Dzielnej,
Jadwiga i Józef Rogowie z Opoczna,
Ryszarda i Mieczysław Wojciechowscy z Opoczna.

Aktu dekoracji dokonał wicewojewoda Paweł Bejda. Podczas uroczystości jubilatom podziękowano za miłość, ofiarność oraz wychowanie dzieci. Wspomniano także o tym, że dobre i szczęśliwe małżeństwo jest ich wspólną zasługą, dlatego jubilaci dziękowali także sobie za to, że ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Wicewojewoda Paweł Bejda oraz burmistrz, Jan Wieruszewski w sowich wystąpieniach dziękowali parom obchodzącym jubileusz za to, że przez tyle lat dawali innym dobry przykład. Życzyli im, aby zawsze cieszyli się szacunkiem i uznaniem.
Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć toastu wzniesionego lampką szampana, a z myślą o jubilatach przygotowano także słodki poczęstunek. Całość dopełniały kwiaty i nastrojowa muzyka. Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia i spokoju.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (806) z dnia 21 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »