tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Białaczów

 Wozy dla straży

 
Dwa nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze oraz zestawy sprzętu ratowniczego trafią do jednostek OSP w Dzielnej i w Wygnanowie. Gmina Opoczno właśnie ogłosiła przetarg na ich zakup

Strażacy ochotnicy z Dzielnej i z Wygnanowa wzbogacą się wkrótce o dwa nowe ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze oraz zestawy sprzętu ratowniczego. Środki na ich zakup pochodzą z Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego pozyskała je Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi.
Samochody dla straży to nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze typu GCBA, z napędem na cztery koła. Będą bardziej nowoczesne i szybsze, a także wyposażone w bardziej wydajne autopompy. Poprzez zastosowanie instalacji zraszaczowych, będą posiadać funkcję ograniczania stref skażeń. Takie wozy służyły dotąd wyłącznie zawodowcom, teraz trafią również do strażaków ochotników. Na ich zakup przeznaczono 1 mln 166 tys. zł netto. Dla obu jednostek zakupione zostaną także zestawy sprzętu ratowniczego wartości ponad 200 tys. zł netto każdy. W sumie nowe samochody i sprzęt dla strażaków z Dzielnej i Wygnanowa mają kosztować blisko 1,4 mln zł. Gmina Opoczno właśnie ogłosiła przetarg na ich zakup. Otwarcie ofert zaplanowano na 12 maja.
Pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego środki w wysokości ponad 10 mln zł KW PSP w Łodzi przeznaczy na zakup 16 wozów bojowych. Będzie to 8 ciężkich i 8 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Poza gminą Opoczno trafią one do jednostek straży pożarnej w Brzezinach, Kutnie, Łasku, Łęczycy, Łodzi, Łowiczu, Piotrkowie Trybunalskim, Poddębicach, Skierniewicach, Wieluniu, Wieruszowie, Zgierzu i Ozorkowie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »