tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 W tym tygodniu obchodzimy:

 

17 maja:
* Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, obchodzony corocznie z intencją walki z homofobią na pamiątkę wykreślenia 17 maja 1990 roku homoseksualizmu z listy chorób Światowej Organizacji Zdrowia. Zazwyczaj przyjmuje formę happeningów.
* Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego, proklamowany przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jako kontynuacja Światowego Dnia Telekomunikacji. Z tej okazji na świecie organizowane są wydarzenia poświęcone m.in. nowym technologiom, roli informatyki w rozwoju społecznym i gospodarczym. Są również okazją do omówienia zagrożeń jakie niesie coraz bardziej powszechny dostęp do mediów elektronicznych. Obchody w Polsce organizuje Polskie Towarzystwo Informatyczne.

18 maja:
Międzynarodowy Dzień Muzeów, ustanowiony w Moskwie 28 maja 1977 roku przez Międzynarodową Radę Muzeów. Stwarza ono okazję dla specjalistów od muzeów do wywiązania się z zadań na rzecz społeczeństwa i jego rozwoju oraz zwrócenia uwagi na wyzwania, przed którymi stają muzealnicy w myśl dewizy Rady: Muzea są ważnym środkiem wymiany kulturalnej, wzbogacania kultur i rozwoju wzajemnego zrozumienia, współpracy i pokoju między narodami. Organizacja obchodów święta należy do placówek w poszczególnych krajach. W tym dniu, na całym świecie organizowane są wystawy, seminaria i spotkania.

19 maja:
* Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby (ustanowiony przez ELPA (europejskie stowarzyszenie pacjentów wątroby).
* Polska: Dzień Dobrych Uczynków, ustanowiony w 2005 roku przez Fundację Ekologiczną Arka.

21 maja:
Światowy Dzień Kosmosu, obchodzony z inicjatywy firmy Lockheed Martin, zajmującej się eksploatacją przestrzeni kosmicznej. Celem obchodów jest dotarcie do szerokiej liczby odbiorców oraz zachęcenie ich do poznawania i zgłębiania tajemnic kosmosu. Światowy Dzień Kosmosu, który zyskał poparcie NASA, stworzony został również aby upamiętnić wydarzenia związane z odkrywaniem przestrzeni kosmicznej.
* Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej, pod patronatem UNESCO.
* Polska: Dzień Kadeta.

22 maja:
* Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

23 maja:
* Światowy Dzień Żółwi, ma na celu uświadomienie społeczeństwu konieczności ochrony wszystkich gatunków żółwi. Został zainicjowany w 2000 roku przez American Tortoise Rescue, organizację założoną w 1990 roku przez małżeństwo Susan Tellem i Marshalla Thompsona. Ustanowienie Światowego Dnia Żółwi ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że każdy chociaż w drobnej części może przyczynić się do ochrony tych zwierząt.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (775) z dnia 18 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »