tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 8 lutego, o godz. 11.40 w Opocznie, na ul. Świerkowej zatrzymany został 45?letni Dawid A., kierujący fordem transitem. Badanie ujawniło obecność aż 2,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 9 lutego, o godz. 8.45 w Opocznie, na ul. Cichej, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 31?letniego rowerzystę, Jacka K. Badanie dało wynik 0,90 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Miał zakaz
8 lutego, o godz. 7.15 w Tomaszówku (gm. Sławno) funkcjonariusze policji zatrzymali 37?letniego Tomasza G., kierującego VW, golfem pomimo sądowego zakazu.

Odważny inaczej
8 lutego, o godz. 10.00 w Opocznie na parkingu przy ul. Limanowskiego nieznany sprawca najechał na zaparkowanego forda escorta, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zwierzęta na drodze
Wyjątkowo silne mrozy, jakie ostatnio dały się nam we znaki, były bardziej uciążliwe dla zwierząt dziko (choć nie tylko) żyjących. Głodne ? migrują w poszukiwaniu pożywienia. Nawet teraz, gdy mrozy nieco odpuściły, zwierzęta nadal będą migrować, bo przemarznięta ziemia tak szybko nie odtaje, więc nadal będą głodne i będą szukać żeru. Pamiętajmy o tym i zwalniajmy w pobliżu kompleksów leśnych. Trzeba też uwzględnić fakt, że zwierzęta będą coraz bardziej zbliżać się do ludzkich siedzib. Nie wolno też zapominać o wiejskich psach. Część właścicieli traktuje je przedmiotowo ? mają służyć, pilnować i? same się wyżywić. Niestety, wciąż mamy takich ludzi, którzy nie dbają o żywe stworzenie. I nie pomogą tu nawet przepisy.
* 8 lutego, o godz. 17.40 w Woli Załężnej (gm. Opoczno) pod škodę octavię, kierowaną przez 43?latka, nagle wbiegł pies. Obrażeń, jakich doznał, nie można już było leczyć, były zbyt poważne. Lekarz weterynarii podjął decyzję o uśpieniu. Oczywiście właściciel psa się nie zgłosił.
* 9 lutego, o godz. 21.30 w Radzicach Dużych (gm. Drzewica) pod ambulans pogotowia wpadł zając. Mimo że zwierzątko to nie należy do dużych, to jednak uszkodzeniu uległ przedni zderzak. Policjanci na czas jego wymiany zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu specjalnego. Po usunięciu usterki ambulans mógł powrócić do wykonywania zadań. W tym czasie chorym z terenu powiatu pomoc była niesiona przy użyciu ambulansu zastępczego.

Na przejściu
10 lutego, o godz. 13.50 w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej 30?letnia Katarzyna P., kierująca renaultem clio potraciła na przejściu dla pieszych 71?letnią kobietę. Poszkodowana, ze złamaniem miednicy, została przetransportowana do szpitala. Pojazd został zabezpieczony.

Cofaj, cofaj?
* 13 lutego, o godz. 9.20 na obwodnicy Opoczna, będącej ciągiem drogi K?12, kierujący ciężarowym MAN?em 57?letni Stanisław B. nieprawidłowo cofał i doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającą się škodą fabią, kierowaną przez 28?letniego mieszkańca Tychów. Sprawca tej, oficjalnie pierwszej, kolizji na obwodnicy został ukarany mandatem w maksymalnej wysokości.
* Tego samego dnia, o godz. 14.20 w Opocznie na ul. Westerplatte, 42?letnia tomaszowianka Justyna N., podczas cofania nissanem almerą, nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do zderzenia z fiatem bravo, należącym do 36?latka. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem

Nie ustąpiła
14 lutego, o godz. 13.00 w Libiszowie (gm. Opoczno) kierująca VW golfem 52?letnia Jolanta O. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z DAF?em, kierowanym przez 45?latka. Otrzymała za to mandat karny.

Nie ustąpiła
14 lutego, o godz. 13.00 w Libiszowie (gm. Opoczno) kierująca VW golfem 52?letnia Jolanta O. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z DAF?em, kierowanym przez 45?latka. Otrzymała za to mandat karny.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (762) z dnia 17 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »