tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 8 października o godz. 23.00 w Opocznie, na ul. Janasa funkcjonariusze policji zatrzymali 32–letniego Rafała U., który w stanie nietrzeźwym kierował fordem escortem i to pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 2,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd został odholowany na parking strzeżony.
* 9 października, o godz. 9.20 w Gawronach (gm. Sławno) zatrzymany został 47–letni Krzysztof W., kierujący fiatem punto. Mężczyzna wydmuchał aż 2,63 promila alkoholu.
* 10 października, o godz. 1.00 w Kruszewcu (gm. Opoczno) policjanci z wydziału ruchu drogowego wykluczyli z ruchu 19–letniego Kamila W., kierującego peugeotem. Chłopak wydmuchał 0,36 promila alkoholu.
* Do policyjnej izby zatrzymań trafił 49–letni Marcin M., którego policjanci zatrzymali 12 października, o godz. 10.10 w Stoczkach (gm. Mniszków). Mężczyzna w stanie nietrzeźwym kierował ciężarowym mercedesem z naczepą, a badanie ujawniło obecność 0,55 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Nie ustąpiła
6 października o godz. 16.45 w Opocznie, na ul. Biernackiego 46–letnia Teresa T., kierująca peugeotem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 15–letniemu motorowerzyście. Na szczęście chłopiec nie doznał obrażeń. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Nieprawidłowo
7 października, o godz. 7.30 w Opocznie na ul. Małachowskiego 42–letni Artur M., kierujący peugeotem partnerem, podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z oplem astrą, kierowanym przez 38–letniego mieszkańca Janowa Karwickiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Cofaj, cofaj…
* 7 października o godz. 14.30 w Grudzeniu Lesie (gm. Sławno) 26–letni Czech, Jan O. podczas nieprawidłowego cofania doprowadził do zderzenia z mercedesem z naczepą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 9 października, o godz. 10.50 w Żelazowicach (gm. Białaczów) 43–letnia mieszkanka Łodzi, Mariola R. podczas cofania uderzyła w volkswagena polo, kierowanego przez 63–letnią mieszkankę Tomaszowa Maz.

Za blisko!
Niestety, warunki drogowe zmieniają się na coraz gorsze. Jezdnie są mokre i śliskie, a lada chwila staną się oblodzone. Trzeba brać więc poprawkę na długość hamowania, która przecież się powiększa. Kierowcy – jak na razie – mają jeszcze letnie nawyki i liczą, że ich samochód zatrzyma się tak, jak na suchej jezdni, a to okazuje się błędne…
* 8 października, o godz. 17.00 w Opocznie na ul. Leśnej kierujący renaultem 35–letni Krzysztof D. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył daewoo lanosa, kierowanego przez 28–letniego mieszkańca Kamilówki. Lanos z kolei uderzył w tył opla vectry, kierowanego przez 21–letniego mieszkańca Łodzi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 9 października, o godz. 16.15 w Radoni (gm. Mniszków) na drodze krajowej K–12 kierujący ciężarowym renaultem z naczepą 29–letni Wojciech Z. z Janikowa nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył opla zafiry, kierowanego przez 18–latka, a następnie zaczepił o tył opla omegi, który skręcał w lewo. Na skutek zdarzenia stłuczenia klatki piersiowej doznała 44–letnia pasażerka zafiry.
* 11 października, o godz. 15.20 w Opocznie na ul. Biernackiego 16–letni Marcin S. jadący motorowerem najechał na tył peugeota. Zajmuje się nim teraz zespół do spraw nieletnich opoczyńskiej KPP.
* 12 października, o godz. 6.40 w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej kierujący renaultem trafic 52–letni Mieczysław K. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył hondy civic. Został za to ukarany mandatem.
* Za blisko pojazdu poprzedzającego jechał też 54–letni Aleksander C., który 12 października, o godz. 18.25 kierował renaultem i najechał na tył fiata punto. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie ustąpił
* 9 października, o godz. 7.10 w Opocznie na pl. Kilińskiego kierujący seatem alhambrą 42–letni Piotr P. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z daewoo nubirą. Został ukarany mandatem.
* Ten sam błąd popełnił 11 października, o godz. 12.00 w Opocznie, na ul. Partyzantów kierujący renaultem 20–letni Adam N. Doprowadził on do zderzenia z toyotą yaris, za co został ukarany mandatem.

Z nieznanych przyczyn
9 października, o godz. 15.00 w Bronowie (gm. Żarnów) kierująca citroenem C5 Alina S. (lat 35) z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, który na łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Na skutek zdarzenia kobieta doznała urazu głowy, urazu kręgosłupa szyjnego oraz obrażeń ogólnych. Została przetransportowana do szpitala.

Stracił
9 października, o godz. 17.15 w Żarnowie kierujący roverem 20–letni Marcin S. podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na pobocze, gdzie zderzył się ze stojącą skodą octavią. Na skutek zdarzenia mężczyzna doznał złamania obojczyka, pęknięcia miednicy oraz złamania kolana. Został przetransportowany do szpitala.

Nieprawidłowo
10 października, o godz. 15.10 w Opocznie na ul. Dworcowej kierujący kią soul 39–letni Andrzej B. podczas nieprawidłowego skręcania doprowadził do zderzenia z oplem astrą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za szybko!
12 października, o godz. 7.20 w Solcu (gm. Paradyż) na drodze krajowej K–74 kierujący fordem focusem 32–letni mieszkaniec Koła Grzegorz P. na skutek nadmiernej prędkości utracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Uwaga na maszyny!
Prace rolne dobiegają końca, ale wciąż jeszcze trwają i na drogach często można natknąć się na rozmaite maszyny rolne. O tym, że są najczęściej nieoświetlone – nawet już nie będziemy wspominać... 12 października, o godz. 18.55 na drodze powiatowej Opoczno – Sitowa 40–letnia Barbara K. jechała ciągnikiem z doczepionym nieoświetlonym rozrzutnikiem. Na rozrzutnik najechał renault, kierowany przez 47–letniego opocznianina. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (692) z dnia 15 Października 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »