tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
Być może to tylko przypadek, ale od teraz będę baczniej przyglądać się wszelkim oplom. Baczniej, bo nie wiadomo czy kierowca opla jest trzeźwy, czy też jest w podobnym stanie, jak ci, o których dziś piszemy.
* 25 lutego, o godz. 20.05 w Zachorzowie (gm. Sławno) policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli 19-letniego Damiana P. Młodzieniec jechał rowerem, jak się okazał będąc w stanie po spozyciu alkoholu. Wydmuchał 0,46 promila.
* 26 lutego w Żarnowie, o godz. 13.20 patrol policji zatrzymał kierującego oplem astrą 31-letniego Leszka K. Badanie alkosensorem ujawniło u kierowcy obecność 0,95 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 15.25 w Białaczowie wpadł kolejny kierowca opla astry, 58-letni Piotr P. Mężczyzna wydmuchał 0,97 promila alkoholu.
* 27 lutego, o godz. 21.15 w Różannej (gm. Opoczno) funkcjonariusze policji zatrzymali 23-letniego mieszkańca gm. Gielniów, kierującego oplem calibra. Kamil P. wydmuchał 1,45 promila alkoholu.
* Następny „pijany” opel astra zatrzymany został 28 lutego, o godz. 8.55 w Opocznie na ul. Mickiewicza. Mimo wczesnej pory kierujący, 41-letni Jarosław D., był w stanie bardzo dalekim od trzeźwości. Badanie ujawniło obecność 2,21 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 1 marca o godz. 17.25 w Drzewicy na ul. Hubala policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę opla, tym razem kadetta. Paweł W. (lat 23) wydmuchał aż 3,15 promila alkoholu. Nic dziwnego, że w tym stanie trudno było mu zapanować nad pojazdem, na skutek czego wjechał w ogrodzenie posesji. Samochód odholowano na strzeżony parking. Kierowcę odholowano do, również strzeżonej, policyjnej izby zatrzymań.
* Tego samego dnia, o godz. 20.55 w Opocznie na ul. Biernackiego policjanci z drogówki zatrzymali 45-letniego Zdzisława S., kierującego co prawda nie oplem, lecz audi 80, ale też pijanego. Badanie ujawniło obecność 2,29 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Rekordzistą tygodnia został 34-letni Gabriel K., którego policjanci zatrzymali 1 marca, o godz. 22.40 w Opocznie na ul. Skłodowskiej-Curie. Nie wiem, ile trzeba było wypić, by osiągnąć aż taki wynik: 3,47 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Wiem jednak, że na pewno nie było to jedno piwko. Wiem też, że „pijany” opel jechał jedną z najbardziej ruchliwych ulic miasta, narażając licznych pieszych na prawdziwe niebezpieczeństwo.
* 2 marca w Opocznie na ul. Biernackiego, o godz. 20.20 funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli 30-letniego Michała B., który w stane po użyciu alkoholu, kierował volkswagenem passatem. Badanie ujawniło obecność 0,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Polskie dziurawe drogi
Jedni cieszą się, że nareszcie stopniały śniegi. Dla innych jest to jednak prawdziwa katastrofa, bowiem ujawniły się pozimowe ubytki na drogach. Jeśli taka wyrwa jest schowana pod kałużą, to stanowi prawdziwą pułapkę, w którą wpadają kierowcy. W minionym tygodniu doszło do kilku takich kolizji.
* 23 lutego w Opocznie, o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Kossaka i Biernackiego w wyrwę na jezdni wpadł nissan micra. Pojazd uległ uszkodzeniu.
* 27 lutego w Małych Końskich (gm. Mniszków), o godz. 18.00 w wyrwę wpadł polonez, kierowany przez 20-letniego mieszkańca gm. Mniszków. Efekt - uszkodzona felga.
* Tego samego dnia, o godz. 19.35 w Opocznie w dziurę na ul. Waryńskiego wjechał volkswagen passat, kierowany przez 28-letniego mieszkańca Żarnowa. Uszkodzone zostało prawe koło pojazdu.
* Zaledwie pięć minut później w wyrwę na ul. Waryńskiego najechał kierowca volvo. I w tym przypadku uszkodzeniu uległo prawe koło.
* Uszkodzone dwie opony i dwie felgi - to efekt najechania na wyrwę w al. Dąbrówki w Opocznie. Na taką niespodziankę natknął się 28 lutego o godz. 18.55 opoczyński kierowca audi A4.

Nie ustąpił
24 lutego w Bukowcu Opoczyńskim o godz. 15.15 kierujący volkswagenem touranem 49-letni mieszkaniec gm. Sławno nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z mazdą 323, kierowaną przez 26-letniego opocznianina. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nieoczekiwana wizyta
Mam trochę wyobraźni, więc mogę się domyślać, jak mogli się czuć gospodarze posesji, którym dwa ciągniki scania urządziły pobudkę...
26 lutego o godz. 6.20 w Sławnie 51-letni kierowca scanii nie zachował należytej ostrożności i najechał na ogrodzenie posesji. Jakby tego było mało, na tył pierwszej scanii najechała druga, za kierownicą której zasiadał 58-letni mieszkaniec gm. Paradyż. Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy w sądzie.

Potrącił rowerzystę
Wcześnie rano 1 marca, o godz. 5.45 w Ogonowicach (gm. Opoczno) kierujący fiatem ducato 21-letni mieszkaniec gm. Opoczno z nieznanych dotychczas przyczyn potrącił jadącego w tym samym kierunku 38-letniego rowerzystę. Na skutek zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ogólnych i rany ciętej lewej nogi. Został przetransportowany do szpitala. Trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności wypadku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (660) z dnia 5 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »