tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 19 listopada o godz. 18.30 w Idzikowicach (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali kierującego oplem astrą 48-letniego Mieczysława B. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 2,18 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 19 listopada o godz. 19.10 w Chełstach (gm. Żarnów) policjanci wykluczyli z ruchu drogowego 17-letniego rowerzystę, Roberta B. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 0,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 21 listopada o godz. 3.55 w Drzewicy na os. Chrobrego funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli opla vectrę, kierowanego przez 27-letniego Piotra S. Mężczyzna wydmuchał 2,06 promila alkoholu.
* 23 listopada o godz. 7.00 w Opocznie na ul. Staromiejskiej policjanci zatrzymali 58-letniego Antoniego P. Mężczyzna jechał rowerem, choć jeszcze przez dłuższy czas powinien odpoczywać. Badanie ujawniło 1,05 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 23 listopada o godz. 17.00 w Chełstach (gm. Żarnów) funkcjonariusze policji zatrzymali 40-letniego rowerzystę, Radosława R. Mężczyzna wydmuchał 0,95 promila alkoholu.
* 24 listopada o godz. 15.50 w Opocznie na ul. Spacerowej funkcjonariusze policji zatrzymali 43-letniego rowerzystę, Marka G. Badanie ujawniło obecność 2,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Potrąciła
Rano, 18 listopada, o godz. 7.50 w Paradyżu na ul. Przedborskiej kierująca oplem astrą 44-letnia Małgorzata G. nieprawidłowo włączała się do ruchu i potrąciła jadącego motorowerem 72-letniego mężczyznę, który doznał ogólnych potłuczeń i został przetransportowany do szpitala. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie.

Cofaj, cofaj...
Brr... aż mnie ciarki przeszły. Wolałabym nie znaleźć się na miejscu kierowcy opla vectry, bo nie lubię takich emocji.
20 listopada o godz. 13.20 w Brzustowcu (gm. Drzewica) kierujący koparkoładowarką 61-letni Eustachiusz D. podczas nieprawidłowego cofania doprowadził do zderzenia z oplem, kierowanym przez 24-letniego mieszkańca Końskich. Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało, kierowca koparki został ukarany mandatem.

Nieprawidłowo
21 listopada o godz. 10.30 w Wygnanowie (gm. Opoczno) kierujący oplem astrą 21-letni Krzysztof J. nieprawidłowo wymijał i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Maksymalnie
Na jednym z policyjnych plakatów propagujących bezpieczeństwo na drogach jest hasło mówiące o tym, że mandat jest najmniejszą karą za nadmierną prędkość. I nie jest to banał, lecz szczera prawda, o czym można się przekonać choćby na podstawie opisywanych przez nas przypadków drogowych. Wcale nas więc nie dziwi, że dwóch bardzo młodych mężczyzn zostało ukaranych mandatami w maksymalnej wysokości za swoją brawurę (by nie powiedzieć głupotę) i jazdę z nadmierną prędkościa w trudnych warunkach...
* 21 listopada o godz. 21.10 w Kruszewcu (gm. Opoczna) kierujący volkswagenem bora 20-letni Przemysław Z. na skutek nadmiernej prędkości utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście - w jego przypadku - nie zakończyło się to tragicznie. Policjanci ukarali brawurowego kierowcę mandatem w maksymalnej wysokości 500 zł. Może nauka przez kieszeń przyniesie rezultaty i chłopak zacznie myśleć podczas jazdy?
* Niespełna godzinę później w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej z Westerplatte, w rowie zakończyła się ostra jazda w gęstej mgle 21-letniego Jacka J., który kierował volkswagenem polo. On również otrzymał kosztowną, 500 złotową lekcję...

Na drzewie
22 listopada, o godz. 1.20 w Ogonowicach (gm. Opoczno) kierujący oplem astrą 20-letni Mateusz J. na zakręcie drogi z nieznanych dotychczas przyczyn zjachał na prawe pobocze i uderzył przodem pojazdu w przydrożne drzewo. Na skutek zdarzenia obrażeń doznał 20-letni pasażer pojazdu, którego z ogólnymi stłuczeniami i urazem głowy przetransportowano do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska KPP.

Uszkodził i uciekł
W nocy z 21 na 22 listopada w Opocznie, na ul. Skłodowskiej-Curie nieznany dotychczas kierujący najechał i uszkodził zaparkowanego peugeota. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Nie ustapili
* 22 listopada o godz. 15.50 na skrzyżowaniu dróg w Dzielnej kierujący fiatem sieną 52-letni Stanisław P. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z motocyklistą, 38-letnim Radosławem G. Na skutek zdarzenia motocyklista doznał złamania podudzia nogi lewej i został przetransportowany do szpitala.
* 24 listopada o godz. 15.40 w Petrykozach (gm. Białaczów) rowerzystka, 51-letnia Maria C. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z oplem vectrą, kierowanym przez 31-letniego mężczyznę. Została za to ukarana mandatem.

Potrącił pieszego
Bardzo często ostatnio apelujemy do pieszych i rowerzystów, by byli widoczni na drodze. Ale - jak na to wskazuje ten przypadek - trzeba chyba jeszcze apelować do kierowców, by wjeżdżajac na teren zabudowany jeździli ze szczególną ostrożnościa. A z tym jest, jak widać, nie najlepiej...
* 22 listopada o godz. 17.50 w Poświętnem na ul. Głównej kierujący oplem vectrą 21-letni Jarosław B. wyprzedzał w miejscu niedozwolonym i podczas tego manewru potrącił 12-letniego chłopca. Na skutek zdarzenia pieszy doznał urazu ręki i został przetransportowany do szpitala w Tomaszowie. Prowadzone jest postępowanie w tej sprawie.

Tir w rowie
22 listopada o godz. 20.30 w Brudzewicach (gm. Poświętne) ciągnik siodłowy mercedes z naczepą, kierowany przez 37-letniego Jana P. podczas wymijania zjechał na prawe pobocze. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez jezdnię i wpadł do rowu, gdzie doszło do wywrotki, podczas której samochód uszkodził ogrodzenie posesji. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za blisko
23 listopada o godz. 14.10 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Mickiewicza kierujący toyotą yaris 32-letni Paweł K. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył fiata punto, kierowanego przez 38-letnią kobietę.

Potrąciła rowerzystę
23 listopada o godz. 14.00 w Kraśnicy (gm. Opoczno) kierująca oplem vectrą 25-letnia Ewa J. potrąciła 56-letniego rowerzystę. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został przetransportowany do szpitala.

Za szybko
24 listopada o godz. 19.45 w Woli Załężnej (gm. Opoczno) 46-letni Jacek N., kierujący hondą city na skutek nadmiernej prędkości utracił panowanie nad pojazdem i zakończył swą jazdę w przydrożnym rowie. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »