tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 Piją i jeżdżą!
* 27 września, około godz. 10.00, w Potoku (gmina Mniszków) policjanci zatrzymali rowerzystę, 62?letniego Marcina Ł. i skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że był w tzw. stanie po użyciu alkoholu, miał w organizmie 0,44 promila.
* Pół godziny później, w Zajączkowie (gmina Mniszków) patrol zatrzymał kierowcę fiata, 35?letniego Krzysztofa C. Ten mężczyzna również był w stanie po użyciu ? badanie wykazało u niego 0,39 promila alkoholu.

Piją i spacerują po drodze
29 września, kwadrans po godz. 7.00, w Bukowcu Opoczyńskim policjanci zauważyli mężczyznę idącego niewłaściwą stroną jezdni. Ryzykował on własnym bezpieczeństwem, ponieważ z uwagi na gęsta mgłę był niewidoczny dla kierowców. Okazało się, że zatrzymany 27?letni Michał W. był nietrzeźwy ? miał w organizmie 1,34 promila alkoholu. Nie wręczono mu więc mandatu za popełnione wykroczenie, ale skierowano wiosek o ukaranie do sądu.

Groźny wypadek w Ostrożnej
Policjanci prowadzą postępowanie mające wyjaśnić okoliczności wypadku, do jakiego doszło 26 września w Ostrożnej (gmina Opoczno). Kilkanaście minut przed godz. 19.00 kierowca renaulta megane stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w drzewo, a następnie dachował. Samochodem jechało dwóch młodych mężczyzn: 20?letni Kamil S., którego ojciec jest właścicielem pojazdu oraz 22?letni pasażer. 20?latek zbadany na zawartość alkoholu wydmuchał 1,74 promila alkoholu, stan 22?latka nie pozwalał na przeprowadzenie badania alkomatem. Póki co, nie można jednoznacznie wskazać, który kierował renaultem. Ma to wyjaśnić prowadzone postępowanie. Pojazd został przez prokuratora zabezpieczony do dalszych badań. Mężczyźni z licznymi obrażeniami trafili do szpitala.

Ostrożniej!
25 września, około godz. 14.00, we Fryszerce (gmina Poświętne) kierujący VW polo 36?letni Maciej J. nie zachował ostrożności podczas wymijania i doprowadził do zderzenia z citroenem kierowanym przez 43?latkę. Dostał mandat.

Cofaj, cofaj?
Tego samego dnia, około godz. 7.30, na ul. Kopernika w Opocznie kierujący VW LT 54?letni Stanisław P. nieprawidłowo cofając najechał na VW passata kierowanego przez 34?latkę. Zapłaci mandat.

Za szybko!
26 września, około godz. 12.30, w Wąglanach (gmina Białaczów) kierujący fiatem ducato 53?letni Andrzej S. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, prawdopodobnie wpadł w poślizg i uderzył w MAN?a kierowanego przez 26?latka. Policjanci wręczyli mu mandat.

Zwierzęta na drodze
27 września, kilkanaście minut przed godz. 7.00, w Ziębowie (gmina Opoczno) nieupilnowana przez 61?letnią Mariannę K. krowa wbiegła pod forda. Kobietę ukarano mandatem.

Wyjaśnią
29 września, kilkanaście minut po godz. 13.00, w Wąglanach (gmina Białaczów) z nieustalonych jeszcze przyczyn kierujący VW borą 49?letni Robert K. uderzył w tył opla corsy prowadzonego przez 22?latkę. Kobietę z ogólnymi potłuczeniami przewieziono do szpitala. Jeśli jej obrażenia okażą się poważne, 49?latek odpowie za spowodowanie wypadku. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Dachowała na poboczu
Do groźnego zdarzenia doszło 30 września, około godz. 20.30, na drodze pomiędzy Zakościelem a Żardkami w gminie Drzewica. Kierująca toyotą yaris 24?letnia Paulina W. straciła panowanie na pojazdem, zjechała na pobocze i dachowała. Z ogólnymi obrażeniami i urazami ręki przewieziono ją do szpitala.

Parkuj z głową!
W poniedziałek, 1 października, około godz. 20.00, powiadomiono policję o przyczepie samochodowej zaparkowanej nieprawidłowo w Studziannie, na drodze krajowej nr 48. Właściciel pozostawił ja tuż przy linii ciągłej, w rejonie zatoki autobusowej, na dodatek w pobliżu łuku drogi. Kierowcy skarżyli się, że była dla nich niedostatecznie widoczna, co zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przyczepę odholowano.
Policja za naszym pośrednictwem apeluje o rozsądek przy pozostawianiu pojazdów w rejonie dróg. Należy parkować je w taki sposób, aby nie utrudniały ruchu i nie ograniczały widoczności innym użytkownikom dróg. Dotyczy to m.in. grzybiarzy, którzy w ostatnim okresie pozostawiają swoje samochody przy drogach. Pamiętajmy, że zmrok zapada już wcześniej, dodatkowo widoczność ogranicza często gęsta mgła. Pozostawiony przez nas pojazd nie może zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (847) z dnia 4 Października 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »