tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Tydzień dla przedsiębiorcy

 Od 18 do 22 listopada ZUS zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy, podczas którego obecni i przyszli przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. o zmianach wprowadzonych w nowej wersji programu Płatnik, jak skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych, na jakich zasadach można skorzystać z ulg i umorzeń w spłacie zaległych składek oraz z abolicji składkowej.
W ciągu tego tygodnia, w godzinach od 8.00 do 18.00, w siedzibie opoczyńskiego Inspektoratu ZUS, przy ul. Moniuszki 1, pracownicy ZUS będą udzielać informacji i porad z zakresu interesującego obecnych i przyszłych przedsiębiorców. Każdy przedsiębiorca, uzyska m.in. kompleksowe informacje o wszystkich dostępnych instrumentach ułatwiających spłatę zadłużenia względem ZUS, dowie się czy może ubiegać się o rozłożenie na raty swoich należności, czy właściwsze w jego przypadku może być odroczenie płatności. Nie zabraknie również informacji o abolicji składkowej: na czym polega abolicja, kto, w jaki sposób i po spełnieniu jakich warunków może liczyć na umorzenie należności w trybie przepisów abolicyjnych. Osoby zamierzające rozpocząć własny biznes dowiedzą się jakie są prawa i obowiązki wynikające z rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej. W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy dowiemy się także, jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w Zakładzie, a więc jak efektywnie korzystać z nowych narzędzi Platformy Usług Elektronicznych ZUS.
Interesujące kwestie zostaną również zaprezentowane podczas bezpłatnych seminariów tematycznych, które zaplanowano każdego dnia w godzinach porannych (10.00) i popołudniowych (16.00). Seminaria odbędą się w siedzibie Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim, przy ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42, bud. A, III piętro.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc osoby zainteresowane prosimy o telefoniczne dokonywanie zgłoszeń w terminie do 15 listopada (piątek), pod numerem telefonu: 44 726 36 00 wew. 518, od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 15.00.

Harmonogram seminariów:
18 listopada (poniedziałek) ? Innowacyjne rozwiązania dotyczące nowych usjłjug elektronicznych zapewniających lepszą komunikację klientów z Zakładem (e?ZUS).
19 listopada (wtorek) ? Dobrowolna spłata należności w ramach udzielanych ulg oraz zasady obowiązujące w zakresie umarzania należności.
20 listopada (środa) ? Abolicja w opłacaniu składek i wymagania jakie muszą zostać spełnione, aby złożony wniosek mógł być rozpatrzony przez Zakład.
21 listopada (czwartek) ? Zmiany w przepisach prawa, w tym możliwość skorzystania z ubezpieczeń przez osoby sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 5.
22 listopada (piątek) ? Outsourcing pracowników oraz problemy jakich może przysporzyć nierzetelna firma oferująca takie usługi.
Więcej szczegółów na temat akcji będzie można znaleźć na stronie internetowej ZUS.pl/tydzienprzedsiebiorcy.


rz.p.   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »