tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Supermaraton na 100 km

 
W miniony piątek, 32 sierpnia reprezentanci Ogniska TKKF ?Ceemka? wystartowali w supermaratonie na 100 km ? tzw. Koneckiej Setce. Jest to impreza ogólnopolska o charakterze turystyczno?rekreacyjno?wytrzymałościowym, organizowana już po raz jedenasty przez oddział PTTK w KońskichOpoczyńscy superpiechurzy po uroczystym zakończeniu imprezyDo pokonania były dwie pętle o długości 50 km każda o zróżnicowanej nawierzchni w limicie 27 godzin. W tym roku pętlę wyznaczono z Sielpi przez Mościska, Gręboszów, Jóźwików, Gruszkę, Górę Dobrzeszowską, Kuźniaki (niebieski szlak) i dalej przez Wólkę Kłucką, Pałęgi, Kłuck, Wyrębów, Górniki, Salachowy Bór do Sielpi.
Pokonanie trasy wymagało od uczestników dobrej kondycji fizycznej, ale również odpowiedniego nastawienia psychicznego, ponieważ nie tylko długość trasy była istotna ale także ogólne warunki marszu (noc, lasy, nierówności, wzniesienia i trudne zejścia, błotniste podłoże, na przemian deszcz lub piekące słońce w dzień, czytanie mapy lub pilnowanie oznaczenia trasy, meldowanie się na punktach kontrolnych, a nawet dzikie zwierzęta itp.)
W XI supermaratonie wystartowało 75 piechurów z różnych regionów Polski. Pełny 100?kilometrowy dystans ukończyło 55 zawodników, w tym 7 pań.
Wśród tych wytrawnych piechurów znalazło się kilkoro opocznian ? głównie członków TKKF ?Ceemka? ? którzy w niedzielę podczas uroczystego zakończenia imprezy za wytrwałość i pokonanie trasy otrzymali statuetki, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (791) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »