Startowali w Spale, przywieźli medale

Młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy uczestniczyli w indywidualnych halowych mistrzostwach LZS województwa łódzkiego w lekkiej atletyce szkół podstawowych i gimnazjalnych

Drzewicka grupa podczas zawodów w Spale

Zawody odbyły się w czwartek, 6 grudnia w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Zostały zorganizowane przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS i Urząd Marszałkowski.
Szkoła Podstawowa w Drzewicy wystawiła 10?osobową reprezentację dziewcząt i chłopców, którą opiekowała się nauczycielka wf. Maria Smolarska. Nasi uczniowie, dopingowani przez rodziców i rodzeństwo, spisali się bardzo dobrze. W silnej obsadzie wywalczyli trzy medale i zajęli kilka miejsc w czołowej dziesiątce.
Największy sukces stał się udziałem Mateusza Milczarka, który wynikiem 4,80 m zdobył złoty medal w skoku w dal. W tej samej konkurencji w kategorii dziewcząt srebro wywalczyła Alicja Dybalska, skacząc na odległość 4,07 m.
Sprinter Mateusz Popis był dziewiąty w biegu na 60 m (czas 8,86 s) i piąty na 200 m (29,33 s). Nikola Piekarska zajęła szóste miejsce w biegu na 60 m (9,41 s) i trzynaste na dystansie 200 m (33,97 s). Do czołowej dwudziestki w sprincie na 60 m weszli jeszcze Patryk Woźniak (9,29 s) i Ola Abramczyk (9,84 s), którzy w swoich kategoriach uzyskali piętnaste czasy.
Sztafeta dziewcząt 4x200 m została sklasyfikowana na ósmym miejscu wśród piętnastu drużyn. Jej wynik to 2.20,23. Skład drzewiczanek: Nikola Piekarska, Alicja Dybalska, Paulina Kowalska, Ola Abramczyk.
Świetnie zaprezentowała się chłopięca sztafeta 4x200 m, biegnąca w składzie: Mateusz Popis, Mateusz Milczarek, Patryk Woźniak, Dawid Namielski. Na jedenaście ekip wywalczyła trzecią lokatę z czasem 2.06,63. Dzięki temu powiększyła medalowy dorobek szkoły o brąz.
W zawodach startowali również: Paulina Kowalska, Borys Gąsiorowski, Dawid Namielski i Damian Nowak.
Opiekunka grupy jest zadowolona z występu reprezentacji. Ocenia go bardzo dobrze: ? Niektórzy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe, inni startowali po raz pierwszy i od razu udanie. To cieszy i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Dodajmy, że podczas uroczystych dekoracji lekkoatleci z miejsc na podium otrzymali medale i dyplomy.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.