tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Puchar burmistrza Drzewicy dla Sobawin

 
XI turniej halowej piłki nożnej o puchar burmistrza gminy i miasta Janusza Reszelewskiego


W niedzielę, 24 lutego w Szkole Podstawowej w Drzewicy rozegrano finałową fazę XI turnieju halowej piłki nożnej o puchar burmistrza. Organizatorem dorocznej imprezy był Miejsko?Gminny Klub Sportowy Gerlach Drzewica we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta. Nad całością czuwał prezes klubu, Piotr Wiktorowicz.
W finałach wystąpiło czternaście drużyn, które tydzień wcześniej wywalczyły pierwsze i drugie miejsca w grupach eliminacyjnych. Zgodnie z regulaminem, finaliści zostali podzieleni na cztery grupy. Do półfinałów awans uzyskiwali tylko zwycięzcy grup.
Ten sukces stał się udziałem dwóch drużyn z Drzewicy ? Gerlacha i Chaby Szacunku ? oraz Sobawin i Nieznamierowic.
Zwycięzcą turnieju została ostatecznie ekipa Sobawin, pokonując w finale Szacunek ? najlepszą drużynę z gminy i miasta Drzewica. Gerlach wywalczył trzecią pozycję.

Wyniki fazy finałowej

Grupa I
Sobawiny ? Orzeł Gielniów 1:1
Komenda Stołeczna Policji ? KSM Opoczno 3:0
Sobawiny ? Komenda Stołeczna Policji 1:0
Orzeł Gielniów ? Komenda Stołeczna Policji 0:0
KSM Opoczno ? Sobawiny 0:4
Orzeł Gielniów ? KSM Opoczno 1:0

Tabela
1. Sobawiny 3 7 6:2
2. Orzeł Gielniów 3 5 1:0
3. Stołeczna 3 4 4:1
4. KSM Opoczno 3 0 0:8

Grupa II
Strażak Opoczno ? Gerlach Oldboy 0:6
Strażak Opoczno ? Nieznamierowice 2:3
Gerlach Oldboy ? Nieznamierowice 1:3

Tabela
1. Nieznamierowice 2 6 6:3
2. Gerlach Oldboy 2 3 7:3
3. Strażak Opoczno 2 0 2:9

Grupa III
FC Karcerów ? Grabowa 3:1
Syrenka Zakościele ? Chaba Szacunek 0:1
FC Karcerów ? Syrenka Zakościele 0:1
Grabowa ? Chaba Szacunek 1:3
FC Karcerów ? Chaba Szacunek 1:0
Grabowa ? Syrenka Zakościele 1:2

W związku z tym, że trzy drużyny ? FC Karcerów, Syrenka i Chaba Szacunek ? uzyskały identyczną liczbę punktów, została stworzona tzw. mała tabela, w której brano pod uwagę bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Okazało się, że trzy zespoły miały identyczny bilans punktowy i bramkowy.

Mała tabela
1. FC Karcerów 3 1:1
Syrenka Zakościele 3 1:1
Chaba Szacunek 3 1:1

W porozumieniu z kierownikami drużyn odstąpiono od losowania i zarządzono rzuty karne. W ich wyniku awansował Chaba Szacunek Drzewica.

Grupa IV
Gerlach Drzewica ? Radzice 2:0
Jesiony ? Radzice 2:1
Jesiony ? Gerlach Drzewica 1:1

Tabela
1. Gerlach 4 3:1
2. Jesiony 4 3:2
3. Radzice 0 1:4

Półfinały
Chaba Szacunek Drzewica ? Gerlach Drzewica 0:0 (karne 3:2)
To spotkanie wyraźnie ożywiło kibiców. Naprzeciw siebie stanęły dwie drzewickie drużyny ? zawodowcy z Gerlacha i amatorzy z Chaby Szacunku. Od pierwszego gwizdka arbitra Grzegorza Stępnia widać było, że gracze Gerlacha czuli się faworytami i liczyli na pewny awans. Najwyraźnej sądzili, że strzelenie bramki jest kwestią czasu. Chaba Szacunek grał jednak uważnie i próbował kontrować.
W miarę upływającego czasu piłkarze Gerlacha zaczęli mocniej naciskać rywali. Przez dwie ostatnie minuty nie wychodzili z połowy Szacunku, ale gola nie zdołali strzelić. O ostatecznym wyniku musiały zdecydować rzuty karne. Lepiej wykonywali je piłkarze Chaby Szacunek i to oni awansowali do finału, odnosząc największy sukces w historii wstępów w halowym turnieju o puchar burmistrza.

Sobawiny ? Nieznamierowice 2:2 (karne 3:2)
W drugim półfinale ? po bardzo ciekawej rywalizacji ? również padł remis, tyle że bramkowy. Rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze Sobawin, dzięki czemu uzyskali awans do meczu o pierwsze miejsce.

Mecz o trzecie miejsce
Gerlach Drzewica ? Nieznamierowice 1:0
Bramkę zdobył Jarosław Tąder.
Gerlach wystąpił w składzie: Łukasz Tąder, Jarosław Tąder, Mateusz Nowak, Stanisław Starus, Bartek Matyja, Jakub Gulej, Mariusz Pomykała, Radosław Kaczmarek, Łukasz Oracz.
Nieznamierowice wystąpiły w składzie: Karol Papis, Wojciech Papis, Sebastian Papis, Jacek Listkiewicz, Maciej Listkiewicz, Paweł Listkiewicz, Łukasz Skałban, Łukasz Kaczyński, Paweł Gawin, Jacek Gawin Mateusz Witkowski, Adam Woźniak, Łukasz Goszcz.

Finał
Chaba Szacunek Drzewica ? Sobawiny 0:1
Bramkę zdobył Michał Wujek.
Pierwsza część spotkania była wyrównana, jednak w miarę upływającego czasu drużyna z Sobawin zaznaczała swoją dominację na parkiecie. W 10 minucie Michał Wujek (król strzelców turnieju) uciekł piłkarzom Szacunku prawą stroną i strzałem z ostrego kąta posłał piłkę przy samym słupku bramki. Dobrze spisujący się Artur Król nie miał szans na wybicie futbolówki. Przez kolejne pięć minut oba zespoły ostro walczyły, Szacunek miał szansę na wyrównanie, ale wynik nie uległ już zmianie. Mecz i turniej wygrała drużyna Sobawin.
Sobawiny wystąpiły w składzie: Piotr Baran, Jacek Kostrzewa, Michał Wujek, Dariusz Mastalerek, Łukasz Chajdecki, Karol Wiktorowicz, Bartek Wujek, Marcin Stępniak, Damian Bańczyk.
Chaba Szacunek Drzewica wystąpiła w składzie: Artur Król, Sylweriusz Matysiak, Piotr Podogrocki, Karol Podogrocki, Maciej Bińkowski, Michał Kiljanek, Michał Wojtarek, Krzysztof Szymański. Trener Waldemar Pęczkowski.
Podczas uroczystego zakończenia turnieju trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary z rąk burmistrza Janusza Reszelewskiego. Nasza redakcja ufundowała nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju, którym został Michał Wujek z Sobawin. Piłkę wręczył red. Zbigniew Gierczak.
Drużyna Sobawin zwycięzcą XI turnieju o puchar burmistrza DrzewicyChaba Szacunek Drzewica sprawił niespodzankę i wywalczył drugie miejsceNagrodę odbiera król strzelców turnieju, Michał Wujek


Zbigniew Gierczak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (816) z dnia 1 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »