Przerwany mecz Żarnowa

Klasa okręgowa

Do wielkiej zadymy doszło podczas meczu Kasztelana Żarnów z LKS?em Lubochnia. W 75 minucie sędzia Piotr Kotarski przerwał spotkanie przy stanie 2:0 dla gospodarzy z powodu bójki kibiców obu drużyn, która przeniosła się na płytę boiska. W jej trakcie nie przebierano w środkach. W ruch poszły szklane butelki i kamienie, a w regularnej bitwie uczestniczyło około 40 mężczyzn. Wezwano policję, pogotowie ratunkowe i straż pożarną, ale krewcy kibice po usłyszeniu syren uciekli do pobliskiego lasu.
Dziś wiemy, że najbardziej agresywni chuligani zostali zatrzymani i grożą im surowe kary. Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim podjął decyzję o zamknięciu stadionów obu drużyn. Ten incydent na pewno wpłynie na zaostrzenie przepisów dotyczących zabezpieczania meczów piłkarskich w ligach niższego szczebla. O wynikach dochodzenia w sprawie chuligańskich burd będziemy jeszcze pisać.
Z kolei drużyna KS?u Poświętne zagrała całe 90 minut w Zelowie, ale ostatecznie uległa rezerwom Włókniarza.