tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Podsumowali XX–lecie

 
W czwartek, 27 maja w strażnicy OSP w Wąglanach podsumowano dwadzieścia lat samorządu terytorialnego gminy Białaczów

Uroczystość zgromadziła liczne grono osób, które w ciągu ostatnich dwudziestu lat zasiadały w Radzie Gminy Białaczów, sołtysów, przedstawicieli przemysłu, duchowieństwa, instytucji społecznych i placówek z terenu gminy a także reprezentantów władz państwowych i samorządowych różnych szczebli.
Spotkanie prowadzone przez przewodniczącą Rady Gminy Krystynę Ziębaczewską i wójta Jana Jóźwika było podzielone na kilka części. Po powitaniu gości okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt, który przypomniał genezę samorządu terytorialnego w Polsce i zaprezentował osiągnięcia społeczno–gospodarcze gminy na przestrzeni minionych dwudziestu lat. Głos zabierali także zaproszeni goście, w tym były wójt Franciszek Tochman. Nie zabrakło akcentu artystycznego. Próbkę swoich możliwości dali muzycy z dziecięco–młodzieżowej orkiestry dętej w Białaczowe pod kierunkiem kapelmistrza Piotra Kopańskiego.
Potem nadszedł czas na wyróżnienia. Pamiątkowe medale otrzymali ci, którzy w jakiś sposób przyczynili się do rozwoju życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego gminy. Wyróżnienia przyznano gminnym radnym pięciu kadencji – większość odebrała medale osobiście, obecnym władzom gminy, sołtysom, przedstawicielom firm i instytucji współpracujących z gminą oraz znacznej części gości. Jeden z medali otrzymała nasza redakcja. Warto dodać, że na wstępie minutą ciszy uczczono pamięć radnych, którzy odeszli już na zawsze.
Dopełnieniem uroczystości była prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Białaczowie. Zaprezentowano w niej najciekawsze prace wykonane w ramach projektu promującego ideę samorządności wśród młodzieży. Gimnazjaliści prowadzili wywiady środowiskowe i dowiedzieli się, jakie zmiany zaszły w ich rodzinnych miejscowościach dzięki funkcjonowaniu samorządu.
Już na zakończenie przed publicznością wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wąglanach, które dały iście kabaretowy show. Potem uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »