tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 PGKiM o abonamencie

 
Jeszcze o nowych cenach za wodę i ścieki


Jak już pisaliśmy, 30 sierpnia Rada Gminy i Miasta zatwierdziła nową taryfę za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków. Będzie ona obowiązywać od 1 października br. do 30 września 2012 roku. Opracowany na podstawie rozporządzenia w sprawie taryf wniosek Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej po raz pierwszy wprowadził stawki stałej miesięcznej opłaty abonamentowej.
W przypadku ścieków oprócz abonamentu wzrosła cena jednostkowa ? o 0,11 zł netto za 1 m3. Po uwzględnieniu dopłaty z budżetu gminy w wysokości 0,75 zł/m3 netto odpłatność dla odbiorców wyniesie 2,80 zł/m3 netto, czyli 3,02 zł/m3 brutto. Stawka za wodę nie zmieniła się. Cena jednostkowa to 2,32 zł/m3 netto, czyli 2,51 zł/m3 brutto. Dla obu mediów stała opłata abonamentowa jest jednakowa. Odbiorca zapłaci 3,50 zł na miesiąc (3,78 zł brutto).
Nowa taryfa została przyjęta przez część mieszkańców z niezadowoleniem. O wyjaśnienie przyczyn wprowadzenia abonamentu poprosiliśmy więc prezes PGKiM Bożenę Pilipczuk.
? Sporządzając taryfę Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wydzielało koszty związane z rozliczeniami należności za ilość dostarczanej wody i odprowadzonych ścieków, które stanowiły podstawę do wyliczenia wielkości miesięcznej stałej opłaty abonamentowej. Pozostałe koszty posłużyły do wyliczenia ceny jednostkowej ? powiedziała. ? Biorąc pod uwagę specyfikę naszych odbiorców nie wydzielono żadnych grup taryfowych. Wszyscy odbiorcy objęci są jednakową taryfą dwuczłonową składającą się z ceny jednostkowej wyrażonej w złotych za 1 m3 oraz stawki miesięcznej opłaty abonamentowej.
? Podejmując decyzję o zastosowaniu abonamentu na jednego odbiorcę na miesiąc brano pod uwagę również względy ekonomiczne. Zastosowanie stałej opłaty zapewnia większą stabilność funkcjonowania PGKiM, bo część kosztów przedsiębiorstwa to koszty stałe. Oznacza to, że nawet jeśli nie występuje sprzedaż i nie ma związanych z tym przychodów, spółka ponosi koszty związane z odczytywaniem nastaw wodomierzy, wypisywaniem faktur, windykacją ? dodaje prezes. ? Tak skonstruowana taryfa jest bardziej przejrzysta, sprawiedliwsza i ułatwia odbiorcy obliczenie przewidywanych obciążeń za oba media. Nie bez znaczenia jest fakt, że wszystkie okoliczne przedsiębiorstwa stosują dwuczłonową taryfę od wielu lat. Nasze przedsiębiorstwo gwarantuje, że tak skonstruowana taryfa pozwoli na utrzymanie dotychczasowej jakości usługi i zapewnienie ciągłości dostaw wody i odbioru ścieków.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (742) z dnia 30 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »