tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sławno

 Obcowanie ze sztuką w gimnazjum

 
Teatr to taki rodzaj sztuki, który dla dziecka jest formą poznania świata, dla młodzieży formą głębszego spojrzenia w siebie, ale zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych teatr to magia ? magia przeżyć. W takie oto magiczne doznania wprowadzają swoich widzów członkowie Szkolnego Kółka Teatralnego w Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach, prowadzonego przez Justynę Cichańską


Zabawa w teatr rozpoczęła się dla tej prawie dwudziestoosobowej grupy z początkiem roku szkolnego. Zaczęli niezwykle prężnie od budowy sceny i kurtyny, aby pierwsze przedstawienie ?Co ja tutaj robię?, przygotowane na Dzień Edukacji Narodowej, zagrać w ich małym teatrze. Potem grupa siedmioosobowa zrealizowała projekt edukacyjny, którego częścią była sztuka teatralna z okazji Halloween ?Spotkanie z duchami?, natomiast w styczniu odbyła się premiera kolejnego przedstawienia. Tym razem sięgnięto po inną formę teatralną, a mianowicie teatr pantomimy. Sztuka nosząca tytuł ?Krzesła? została znakomicie odebrana przez publiczność. Przedstawienie grano zarówno dla nauczycieli, pozostałych pracowników szkoły, uczniów jak i dla rodziców.
Zajęcia kółka teatralnego odbywają się raz w tygodniu przed lekcjami, a także w miarę potrzeb po lekcjach. Uczniowie oprócz przygotowywania przedstawień, ćwiczą dykcję, rozwijają swoją wyobraźnię, pracują nad własnymi sztukami, wcielają się w role scenarzystów, reżyserów, choreografów, kostiumologów i scenografów, a także przyswajają wiedzę o teatrze oraz kształtują swoją osobowość poprzez różnorodne ćwiczenia.
Spotkania z teatrem to nie tylko zajęcia, ale również spotkania integracyjne, podczas których bliższe poznanie się owocuje lepszą współpracą w czasie przygotowania kolejnych przedstawień.
Obecnie grupa pracuje nad parodią ?Romea i Julii?. Napisany został scenariusz, przydzielono role poprzez castingi i wkrótce rozpoczną się próby.
Najwięcej zadowolenia opiekunce kółka sprawia zaangażowanie uczniów, ich samodzielność myślenia, szukania rozwiązań, opinii, a przede wszystkim samodzielność działania, które zapewne zaowocuje w dorosłym życiu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (762) z dnia 17 Lutego 2012r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »