tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nowocześnie dla zdrowia

 
W czwartek, 13 czerwca, w ośrodku "Lumed" przy ul. św. Marka w Opocznie uroczyście otwarto, najnowocześniejszą w województwie łódzkim, klinikę zabiegów laserowych, mikrochirurgii oka oraz medycyny estetycznej

W uroczystym otwarciu klinki obok właścicieli Ludmiły i Pawła Popowskich, ich rodziny i pracowników, udział wzięli goście nie tylko z naszego regionu, ale także z zagranicy. Swoją obecnością właścicieli kliniki zaszczycili m.in. burmistrz, Jan Wieruszewski, starosta Marek Ksyta, wicestarosta Józef Róg oraz dyrektorzy wydziałów.
Jak powiedziała dr Ludmiła Popowska nowo otwarta klinika jest efektem dwudziestoletniej pracy i spełnieniem marzeń. ? Naszym celem było udostępnienie pacjentom nie tylko z naszego regionu, ale z całej Polski, wysokospecjalistycznej opieki okulistycznej na najwyższym poziomie. Chcieliśmy założyć jednostkę, która pozwoliłaby wprowadzić najnowsze innowacyjne metody profilaktyki, leczenia chorób oczu i stworzenie w tym celu odpowiednich warunków. Jednocześnie mamy nadzieję, że nasza oferta pomoże rozwiązać bardzo ważny problem dostępności dla wszystkich pacjentów.
Pani Ludmiła podkreśliła, że zatrudnienie w ośrodku wybitnych lekarzy, konsultantów i profesorów pozwoli wykonywać unikatowe operacje, możliwe jak do tej pory tylko w nielicznych ośrodkach w Polsce i zagranicą. Podkreśliła też, że bez wsparcia i pomocy sławnych i wybitnych osobowości takich jak prof. Zbigniew Zagórski, prof. Jurij Takhtajew (Klinika im. S. Fiodorowa w Sankt Petersburgu), prof. Leonid Bałaszewicz konsultant i generalny dyrektor Kliniki im. S. Fiodorowa w Sankt Petersburgu, czy też prof. Jerzego Szaflika, trudno byłoby sobie wyobrazić uruchomienie ośrodka.
Przybyli goście gratulowali sukcesu i otwarcia kliniki. Starosta, Marek Ksyta mówił, iż tak liczni goście świadczą o randze kliniki, która będzie służyć nie tylko mieszkańcom naszego powiatu. Także burmistrz, Jan Wieruszewski serdecznie pogratulował determinacji i konsekwencji w działaniu. Radny z Drzewicy, Włodzimierz Pomykała docenił wieloletnią współpracę. Mówił iż nawet nie śniło mu się, żeby w Opocznie był kiedykolwiek laser i specjalistyczna klinika. Przypomniał, że jeszcze około trzydziestu lat temu pacjenci musieli jeździć zagranicę na leczenie. Dziś to inni będą przyjeżdżać na leczenie do nas.
Po uroczystym przecięciu wstęgi goście zostali zaproszeni do obejrzenia wnętrza kliniki, m.in. nowoczesnej sali operacyjnej i pooperacyjnej. Ta pierwsze wyposażona jest w najnowocześniejszy w naszym województwie sprzęt. W trosce o dobro pacjentów, ściany sali wykonane zostały ze stali nierdzewnej, żeby wszystko było starylnie czyste. Po zabiegach pacjenci zostaną przewiezieni do sali pooperacyjnej. W klinice będą wykonywane najnowsze zabiegi laserowe stosowane w leczeniu jaskry, chorób siatkówki ? Laser SLT, żółty laser, operacyjne leczenie katarakty i zabiegi witreoretinalne. W chwili obecnej zabiegi wykonywane będą odpłatnie, ale w przyszłości planowane jest podpisanie kontraktu z NFZ, by jak najwięcej pacjentów mogło skorzystać z zabiegów na światowym poziomie.
Klinika jest z pewnością ogromną szansą dla wielu pacjentów potrzebujących leczenia okulistycznego i nie tylko. Tym bardziej, że w ośrodku nie będzie trzeba czekać na zabiegi, tak jak to jest w przypadku publicznej służby zdrowia.
tekst sponsorowany (0512)
Bardzo nowoczesna sala operacyjnaPaństwo Popowscy otwierają swoją klinikę


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (832) z dnia 21 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »