Nasi w czubie tabeli

Klasa A

Drużyna LKS–u Żarnów coraz bliżej czołówki

Po rozegraniu spotkań dziewiątej kolejki nowym liderem została drużyna LKS–u Białaczów, której trener Marcin Niemiec przed rozpoczęciem sezonu zapowiadał walkę o awans do klasy okręgowej. Na drugie miejsce awansowali piłkarze Leśnika Sitowa. W weekend bez większego trudu rozprawili się z beniaminkiem z Tomaszowa.
Do walki o awans zapewne włączą się piłkarze LKS u Żarnów, którzy na własnym boisku pokonali zespół z Lubochni. Do największej niespodzianki doszło jednak w Radzicach, gdzie miejscowy LKS podejmował rezerwy Ceramiki, która przed tygodniem rozbiła byłego lidera Leśnika Sitowa. Zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze.
W dolnej strefie tabeli znalazły się zespoły LKS–u Mniszków i LUKS–u Mroczków. Jeżeli nie poprawią swojej gry, to będą miały problemy z utrzymaniem się w tej klasie rozgrywek.

Wyniki dziewiątej kolejki

Polonia Rokiciny – LKS Mniszków 3:0 (1:0)
LKS Mniszków zagrał w składzie: Tomasz Głąbała, Marek Antosik, Jarosław Biedrowski, Damian Biskup, Kamil Skatulski, Radosław Krzysztofik, Błażej Nojek, Maciej Gwarda, Artur Skoneczny, Artur Cieślik, Łukasz Biskup. Na zmiany wchodzili: Mateusz Kunka, Mateusz Pietrzyk, Bartłomiej Skoneczny, Tomasz Morawski. Trener Paweł Biegała.

LKS Żarnów – LKS Lubochnia 5:2 (3:1)
Bramki dla Żarnowa zdobyli: Artur Sołtys 2, Krzysztof Wojdała, Michał Lorek, Adam Bociek po 1.
Żarnów wystąpił w składzie: Piotr Śpiewak, Karol Brzozowicz, MichaŁ Stańczyk, Michał Rek, Adam Bociek, Rafał Gusta, Marcin Jęcek, Krzysztof Szymański, Krzysztof Wojdała, Michał Lorek, Artur Sołtys. Na zmiany wchodzili: Mateusz Fornal, Dawid Wojciechowski, Bartłomiej Wańtuch. Trener: Maciej Szamburski.

Leśnik Sitowa – Kawaleria Tomaszów 4:2 (2:2)
Bramki dla Leśnika zdobyli: Tomasz Brola 2, Łukasz Pecyna i Bartłomiej Ciesielski po 1.
Leśnik wystąpił w składzie: Konrad Konaszewski, Kamil Skatulski, Grzegorz Kupis, Łukasz Wijata, Mirosław Gwiazda, Dariusz Berc, Łukasz Pecyna, Tomasz Brola, Przemysław Stępień, Marcin Surma, Bartłomiej Ciesielski. Na zmiany wchodzili: Rafał Krzysztofik, Damian Bańczyk, Arkadiusz Świąder. Trener Paweł Kosno.

Zjednoczeni Budziszewice – LKS Białaczów 1:1 (1:1)
Bramkę dla Białaczowa zdobył Marcin Malinowski.
LKS Białaczów wystąpił w składzie: Wojciech Kuleta, Tomasz Rorot, Paweł Trębarczyk, Marcin Stasiak, Włodzimierz Wąsowicz, Adrian Skalski, Kamil Baranowski, Damian Telus, Mieczysław Galant, Marcin Malinowski, Damian Skalski. Na zmiany wchodzili: Dariusz Bednarek, Łukasz Wierzbicki, Ireneusz Wilk, Mateusz Goworek. Trener Marcin Niemiec.

LUKS Mroczków–Dzielna – Sparta Ostrów 0:0
LUKS wystąpił w składzie: Sławomir Ksyta, Grzegorz Fura, Tomasz Kowalski, Michał Knop, Marcin Knop, Michał Sołtys, Grzegorz Wiśniewski, Tomasz Pecyna, Michał Dębowski, Adam Stolarczyk, Jacek Białas. Na zmianę wszedł Wojciech Jurek. Trener Lech Michałowski.
Sparta zagrała w składzie: Grzegorz Brzeski, Marcin Róg, Paweł Składowski, Sebastian Bobrek, Mateusz Kaśkiewicz, Arkadiusz Wiktorowicz, Łukasz Podgórski, Robert Sarleja, Marcin Kowalczyk, Kamil Słomka, Łukasz Jurek. Na zmiany wchodzili: Arkadiusz Kłosek, Bogdan Caban, Artur Leśnikowski, Mirosław Witoń. Trener Andrzej Nasulewicz.

LKS Radzice – Ceramika II Opoczno 5:2 (1:2)
Bramki dla Radzic zdobyli: Dominik Wardecki 2, Paweł Wrzosek, Wiktor Gruszczyński, Michał Kopytowski; dla Ceramiki: Mateusz Karbownik i Rafał Starus.
LKS zagrał w składzie: Łukasz Mazur, Janusz Wrzosek, Adam Barul, Rafał Klimek, Wiktor Gruszczyński, Paweł Wrzosek, Marek Bugaj, Konrad Migowski, Mariusz Wrzosek, Michał Kopytowski, Dominik Wardecki. Na zmiany wchodzili: Piotr Sobczyk, Radosław Kaczmarek, Arkadiusz Białas. Trener Marek Lach.
Ceramika zagrała w składzie: Tomasz Surma, Dariusz Ksyta, Paweł Mogielski, Marcin Białecki, Maciek Sulgustowski, Oskar Wróbel, Łukasz Kardynia, Michał Fornal, Rafał Starus, Mateusz Karbownik, Łukasz Grzybek. Na zmiany wchodzili: Kamil Popecki i Mateusz Cieślak. Trener Marcin Wojtunik.
Mecz rozpoczął się minutą ciszy ku czci tragicznie zmarłego Kamila Kaczmarka – zawodnika z Radzic, który zginął w wypadku busa pod Nowym Miastem. Na znak pamięci o Kamilu piłkarze zagrali z czarnymi opaskami na ramieniu.
Na początku meczu przeważała Ceramika, lecz to gospodarze pierwsi zdobyli bramkę, której autorem w 13 minucie był Domink Wardecki. W 18 minucie goście wyrównali. Dziesięć minut później kapitan gości został ukarany drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką. W 38 minucie sędzia podyktował karnego i ukarał czerwoną kartką Łukasza Mazura – bramkarza Radzic. Między słupkami zastąpił go Rafał Klimek, lecz rzutu karnego nie obronił i pierwsza część spotkania skończyła się wynikiem 1:2.
Po przerwie gospodarze pokazali pełnię swoich możliwości. W 53 minucie padło wyrównanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Michała Kopytowskiego bramkę głową zdobył Paweł Wrzosek. W 60 minucie rzut karny na gola zamienił Wiktor Gruszczyński i wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Trzy minuty później Janusz Wrzosek dokładnie dograł do Dominika Wardeckiego a ten umieścił piłkę w siatce. W 72 minucie na strzał z 23 metrów zdecydował się Michał Kopytowski i futbolówka po odbiciu od poprzeczki wpada do bramki. 5:2 dla Radzic! Takim też wynikiem zakończyło się to emocjonujące spotkanie.

1. LKS Białaczów 9 19 22:9
2. Leśnik Sitowa 9 19 25:16
3. LKS Lubochnia 9 18 27:13
4. Ceramika II 9 17 27:16
5. LKS Żarnów 9 17 18:13
6. Sparta Ostrów 9 15 10:9
7. LKS Radzice 9 11 17:19
8. Polonia Rokiciny 9 7 10:13