tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Marta, Marysia i Marceli z medalami

 
Przełajowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS

W dniach 15 i16 stycznia w Słubicach rozegrane były Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS i finał pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. W mistrzostwach tych wystartowała skromna, cztero osobowa ekipa Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno.
W sobotę kolarze walczyli o medale mistrzostw Polski zrzeszenia LZS. W rywalizacji młodzików zdecydowanie zwyciężył kolarz ze Sławna Marceli Bogusławski. Dwa medale zdobyły kolarki ze Sławna: wśród juniorek zwyciężyła Marta Turoboś a brązowy medal wywalczyła Maria Ziółkowska. W gronie juniorów Maksymilian Jędrzejczyk zajął dziewiąte miejsce.
W punktacji klubowej LKK LUKS Sławno uplasował się na trzecim miejscu, również w punktacji wojewódzkiej nasze znalazło się na trzecim stopniu podium.
W niedzielę, na tej samej trasie, kolarze przełajowi walczyli w finałowej serii Pucharu Polski. Niestety, w tej rywalizacji kolarze ze Sławna nie liczyli się w klasyfikacji generalnej, gdyż mało startowali w wyścigach przełajowych, rozgrywanych przez trzy minione miesiące. Ale nasi kolarze liczyli się podczas rywalizacji w Słubicach.
We wspólnym wyścigu seniorek i juniorek wyścig wygrała Marta Turoboś, która pokonała seniorkę, zwyciężczynią Pucharu, Dorotę Warczyk. Marta zajęła pierwsze miejsce w gronie juniorek, a trzecia była jej koleżanka klubowa Maria Ziółkowska. Klasą dla siebie w wyścigu młodzików był Marceli Bogusławski, który przewodził stawce od startu do mety. Defekt roweru wyeliminował z walki o pucharowe punkty juniora Maksymiliana Jedrzejczyka, który jadąc na szóstym miejscu musiał zejść z trasy.
Wyprawa naszych kolarzy do Słubic została sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi.
Teraz kolarzy czeka dłuższa przerwa w startach. Za miesiąc przesiądą się na rowery górskie by przygotować się do kolejnych zawodów rangi mistrzostw Polski.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »