Kolejka bez punktów

Klasa okręgowa

W siódmej kolejce nasze zespoły grały z bardzo silnymi rywalami, którzy uznawani są za kandydatów do awansu. Kasztelan Żarnów spotkał się w Radomsku z Mechanikiem a KS Poświętne w Gomunicach koło Radomska z LUKS?em. Obie drużyny z Opoczyńskiego zanotowały porażki, a zwycięzcy umocnili się na czele rozgrywek.

Wyniki 7. kolejki

LUKS Gomunice ? KS Poświętne 4:1 (2:0)
Bramkę dla Poświętnego zdobył Łukasz Rak w 84 minucie.
KS Poświętne wystąpił w składzie: Łukasz Dominiczak, Tomasz Golewski (46 Karol Skowroński), Michał Pawlak, Marcin Kędziora, Krzysztof Łazowski, Bartłomiej Kawecki, Marek Jakubczyk, Zbigniew Wojtaszek, Damian Kwaśniak, Klaudiusz Ząbecki, Łukasz Rak. Na zmiany wchodzili: Karol Skowroński, Tomasz Nowak, Paweł Śmigiel, Łukasz Spinek. Trener Robert Chmielewski.
LUKS Gomunice sponsorowany przez znanego opoczyńskim kibicom Mirosława Stasiaka jest beniaminkiem klasy okręgowej. Spisuje się doskonale i dotychczas nie przegrał spotkania, dlatego był zdecydowanym faworytem. Zespół z Poświętnego walczył, ale nie potrafił zagrozić liderowi. Choć pierwszy gol padł dopiero w 41 minucie spotkania, to gospodarze dyktowali warunki gry i zdobywali bramki. Przy stanie 4:0 honorowego gola dla Poświętnego zdobył Łukasz Rak.

Mechanik Radomsko ? Kasztelan Żarnów 2:0 (0:0)
Kasztelan wystąpił w składzie: Piotr Śpiewak, Rafał Gusta, Karol Margielewski, Artur Łuszczyński, Michał Stańczyk (63 Michał Rek), Daniel Jakubczyk (86 Mateusz Rek), Robert Baran, Konrad Krzysztofik (63 Dariusz Kucharski), Konrad Zwierzyński, Michał Lorek, Krzysztof Wojdała. Na zmiany wchodzili: Tomasz Strychalski, Dariusz Kucharski. Trener Maciej Szamburski.
Przez całą pierwszą połowę gospodarze nie mogli sforsować dobrze grającej obrony Żarnowa. W pierwszej połowie Kasztelan wypracował dogodną sytuację bramkową, jednak mocny strzał Konrada Krzysztofika minimalnie minął bramkę radomszczan.
W drugiej części meczu gospodarze zagrali bardziej ofensywnie. W 67 minucie radomszczanie w szczęśliwych okolicznościach zdobyli prowadzenie, futbolówka odbiła się od słupka, następnie od głowy bramkarza i wylądowała w siatce. W 74 minucie z prawej strony boiska obrońcom uciekł napastnik gospodarzy, dograł piłkę do kolegi, który ubiegł bramkarza Kasztelana strzelając na 2:0. Takim rezultatem zakończyło się spotkanie.