tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Festiwal w Kunicach

 

W niedzielę, 16 stycznia w kościele parafialnym w Kunicach odbył się XI Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Festiwal rozpoczęła msza, którą uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Sławna, pod batutą Piotra Kopańskiego. Następnie młodzież z Publicznego Gimnazjum w Szadkowicach przedstawiła jasełka przygotowane pod kierunkiem Ewy Lenart, Agnieszki Natorskiej–Kupis, Renaty Klimek i Wiesława Mazura. W kolejnej części zaprezentowali się uczniowie ze szkół gminy Sławno:
Zespół „Kamyczki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu wykonał kolędy „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Przybieżeli do Betlejem” przygotowane pod kierunkiem Bożeny Wiktorowicz i Anety Domagały.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Celestynowie zaprezentowali kolędy: „Do naszych serc” oraz „Gore gwiazda Jezusowi” przygotowane pod kierunkiem Małgorzaty Wojewódzkiej.
Młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławnie wykonała „Coraz bliżej świata” oraz „Dzień jeden w roku”, przygotowane pod kierunkiem Anny Mazur i Justyny Ambroziak.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozeninie zaśpiewali „Gdy zapada grudniowa noc” i „Zaśnij dziecino”, przygotowane pod kierunkiem Beaty Sobali i Eweliny Ciach.
Przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Zachorzowie wykonali „Lulajże Jezuniu” i „Przybieżeli do Betlejem”, przygotowane pod kierunkiem Iwony Jaskulskiej.
Zespół wokalno–muzyczny „Kuniczanka” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunicach, przygotowany przez Edwarda Rogowskiego, zaśpiewał kolędy „Zapłonęła gwiazda” i „Cieszmy się i pod niebiosy!”.
Na koniec festiwalu wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli, wykonując kolędy „Gdy śliczna panna” i „Święty czas”, przygotowane pod kierunkiem Piotra Wasilewskiego.
Na zakończenie festiwalu wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani upominkami, które wręczyli organizatorzy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »