tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 EDD w Muzeum

 
W sobotę, 13 września, o godz. 16.00, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, w Muzeum Regionalnym odbędzie się piknik historyczny

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wydarzenia bogaty program. Wśród propozycji znajdują się: walki rycerskie, pokazy łuczników, zwiedzanie wystaw czasowych i stałych Muzeum, kiermasz wyrobów rękodzieła ludowego, wystawa historycznego sprzętu strażackiego oraz pokazy strażackie w wykonaniu OSP z Opoczna.
Tegoroczna, XXII już, edycja Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce odbędzie się pod hasłem: "Dziedzictwo ? źródło tożsamości". Pomysłodawcy są zdania, że tak uniwersalny temat może być interpretowany i powiązany z wieloma aspektami, które czerpią z naszej wspólnej przeszłości, jak poczucie przynależności do własnej społeczności czy narodu, więź z historią, językiem, tradycją i rodziną. Tożsamość daje szansę zrozumienia szerszego kontekstu relacji z otoczeniem a co za tym idzie umożliwia bardziej świadome obcowanie z zabytkiem. Europejskie Dni Dziedzictwa 2014 odbywać się będą w całym kraju tradycyjnie w drugi i trzeci weekend września (13?14 i 20?21 września).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (892) z dnia 15 Sierpnia 2014r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »