tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Drzewica w obrazach zaklęta

 
W lipcu odbędzie się IV Ogólnopolski Plener Malarski "Drzewica w obrazach zaklęta ? architektura" pod patronatem burmistrza. Zapisy są przyjmowane do końca czerwca

Już po raz czwarty do Drzewicy przyjadą artyści z całego kraju, by wziąć udział w Ogólnopolskim Plenerze Malarskim pod patronatem burmistrza. Projekt Ośrodka Kultury Gminy i Miasta realizowany jest wspólnie z Łódzkim Domem Kultury, który doceniając atrakcyjność inicjatywy, dofinansował ją w ramach "Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2014 roku".
? Drzewickie plenery są niepowtarzalną okazją do utrwalenia na płótnie historii i teraźniejszości naszego miasta. Artyści uwieczniają piękno architektury oraz malowniczość krajobrazu, a mieszkańcy mają możliwość bliższego kontaktu ze sztuką ? mówi dyrektor OKGiM Krzysztof Kowalski.
Tegoroczny plener odbędzie się w dniach 17?20 lipca. ? Zapraszamy twórców z całego kraju oraz malarzy miejscowych. Powstałe prace będą prezentowane na wystawach poplenerowych w Drzewicy i innych miastach. Jak zawsze, wydamy poplenerowy folder ? dodaje dyrektor.
Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć artyści profesjonalni i amatorzy powyżej 16 roku życia. Osobom spoza terenu gm. Drzewica organizatorzy zabezpieczają noclegi i wyżywienie (śniadania i obiadokolacje). Istnieje również możliwość uczestnictwa w charakterze niestacjonarnym.
Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e?mail osrodek?kultury1@wp.pl lub tradycyjną pocztą: Ośrodek Kultury Gminy i Miasta, ul. Braci Kobylańskich 26, 26?340 Drzewica. Termin zgłoszeń upływa w poniedziałek, 30 czerwca. Decyduje data wpływu.
Uwaga, ilość miejsc ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru uczestników. Osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione drogą e?mailową lub telefonicznie do 2 lipca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek, 17 lipca o godz. 9.00 w OKGiM.
Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik zobowiązuje się wykonać: * minimum jedną pracę na płótnie w formacie 70x50 cm w technice olejnej lub akrylowej * prace na papierze w formacie A2 (jedną) lub A3 (dwie) w technice dowolnej. Przynajmniej w jednej pracy powinien być uwzględniony zabytkowy obiekt architektoniczny miasta, m.in. przemysłowe budynki zakładów Gerlacha, zamek, dworek, kościół, młyn, zabytkowe obiekty architektury rzemieślniczej. Wybrane 2?3 prace przechodzą na własność organizatora pleneru.
OKGiM zapewnia każdemu uczestnikowi materiały plastyczne, takie jak płótno malarskie 70x50 cm, farby olejne lub akrylowe, papier w formacie A2, farby akwarelowe lub pastele suche. Nie zapewnia pozostałych mediów malarskich ? terpentyny, palet, pędzli i sztalug. W te materiały artyści zaopatrują się we własnym zakresie.
Regulamin, kartę zgłoszenia i oświadczenie można pobrać ze strony internetowej www.drzewica.pl. Za organizację i wybór prac plastycznych do zbiorów organizatora odpowiedzialne są Alina Szymańska i Anna Woźniak (tel. 48 375 62 88 i 724 098 860).


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (884) z dnia 20 Czerwca 2014r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »