tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Dodatkowe patrole w Drzewicy

 
Żeby było bezpieczniejWtorkowe podpisanie umowy w gabinecie burmistrzaW wakacje na ulicach Drzewicy pojawią się dodatkowe patrole policyjne. To efekt porozumienia między gminą a Komendą Powiatową Policji.
Dwuosobowe patrole składające się z funkcjonariuszy Komisariatu Policji będą realizować zadania z zakresu służby prewencyjnej. Obejmą rejony miasta, które gromadzą latem duże skupiska ludzi. Chodzi o tereny przy zalewie, m.in. kąpielisko, ścieżkę pieszo?rowerową czy okolice domków letniskowych na Skale, a także drzewickie osiedla. Patrolujących policjantów będzie można zobaczyć w weekendy przez dwa miesiące, od początku lipca do końca sierpnia.
? Najważniejszym celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i gości spoza Drzewicy ? mówi burmistrz Janusz Reszelewski.
Sfinansowaniem przedsięwzięcia zajmie się gminny samorząd. Podczas siedemnastej sesji Rady Gminy i Miasta przyjęto uchwałę w sprawie przekazania środków finansowych policji. Gmina przeznaczyła 4 tys. zł na rekompensaty pieniężne za ponadnormatywny czas służby funkcjonariuszy. Z tej racji w posiedzeniu uczestniczyli komendant powiatowy policji, insp. Janusz Myga oraz komendant drzewickiego komisariatu, nadkom. Wojciech Dworak, który szeroko omówił założenia programu oraz sposób jego praktycznego wdrożenia.
Jak stwierdził komendant Dworak, ideą realizacji tej formy pełnienia służby jest przede wszystkim odpowiedź na społeczne zapotrzebowanie obecności policjantów w określonych miejscach i czasie. Kierownictwo jednostki otrzymywało takie sygnały podczas różnego rodzaju spotkań i rozmów z mieszkańcami.
? Główne zadania patroli to oddziaływanie prewencyjne, reakcja na wszelkie przejawy zachowań i zjawisk zabronionych oraz ? co jest niezwykle istotne podczas okresu wakacyjnego ? eliminowanie sytuacji rodzących zjawiska demoralizujące lub wprost niebezpieczne dla dzieci i młodzieży ? zaznaczył komendant. ? Oczywiście policjanci nie zapomną o swoich stałych zadaniach i obowiązkach.
Komendanci odwiedzili budynek UGiM również we wtorek, 26 czerwca. Tego dnia odbyło się uroczyste podpisanie stosownego porozumienia między burmistrzem a komendantem powiatowym policji.
? Jest to program pilotażowy, w naszej gminie realizowany po raz pierwszy. Jeżeli spełni założone cele, będzie kontynuowany ? zapowiedział Janusz Reszelewski.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (781) z dnia 29 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »