tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Poświętne

 Budują drogi w lesie

 
Dobiegają końca prace przy budowie drogi leśnej prowadzącej do szańca Hubala w Anielinie. Droga ma być gotowa na obchody rocznicowe planowane na 21 maja

Drogę buduje Nadleśnictwo Opoczno. Celem inwestycji nie jest jednak poprawa dojazdu do szańca, a wzmocnienie systemu ochrony przeciwpożarowej lasów. Środki na ten cel pochodzą z funduszy unijnych.
Droga do szańca w Anielinie (leśnictwo Królówka), a także inna droga leśna w leśnictwie Grabiny (również gmina Poświętne) modernizowane są ze środków unijnych w ramach działania ?Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz sprowadzania instrumentów zapobiegawczych? Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013. Jego beneficjentem są Lasy Państwowe, a umowę o dofinansowanie podpisano we wrześniu ubiegłego roku.
Prace trwają jednocześnie na obu odcinkach. Rozpoczęto je już jesienią ubiegłego roku, obecnie zbliżają się już ku końcowi, i jak dowiedzieliśmy się w Nadleśnictwie Opoczno, na pewno drogi będą gotowe na obchody rocznicy śmierci Hubala, planowane na 21 maja.
Droga w Anielinie zostanie wyremontowana na odcinku długości 1,9 km. Będzie miała nawierzchnię tłuczniową, a jej szerokość wyniesie 3,5 m. To za mało, aby wyminęły się na niej dwa pojazdy, jednak takie parametry są zgodne z obowiązującymi przepisami w tym zakresie, bowiem droga ma służyć przede wszystkim strażakom prowadzącym akcje gaśnicze. Powstaną na niej tzw. mijanki (co 300 m). Całkowity koszt remontu wyniesie 336,5 tys. zł brutto, z czego 312 tys. to koszty kwalifikowalne, całkowicie podlegające refundacji. Pozostałe środki wyłoży Nadleśnictwo.
Z kolei droga w leśnictwie Grabiny (dojazd do CMK) zostanie wyremontowana na odcinku 4,8 km (w takim samym zakresie). Tu koszt remontu wyniesie 727,3 tys. brutto, z czego 660 tys. podlega refundacji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »