tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 

Pożary:
5 marca: * w Petrykozach (gm. Białaczów) jeden zastęp PSP gasił trawę na pow. około 0,5 ha * w Modrzewku (gm. Opoczno) dwa zastępy OSP prowadziły podobne działania na pow. 0,9 ha * również w Sylwerynowie (gm. Paradyż) strażacy z OSP gasili trawę na pow. około 0,6 ha * w Sławnie Kolonii podobne działania na pow. około 0,2 ha prowadził jeden zastęp OSP.
7 marca: * w Stużnie Kolonii (gm. Opoczno) prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia zapaliła się stodoła. W akcji gaśniczej udział brało pięć zastępów z PSP i OSP. Spaleniu uległo ok. 15 m2 dachu, około 8 m2 drewnianej ściany oraz składowane siano * w Opocznie na ul. Wałowej trzy zastępy z PSP i OSP gasiły altankę. W wyniku pożaru spaleniu uległ częściowo dach altanki, drewniana toaleta oraz ok. 0,3 ha trawy przy budynku * w Soczówkach (gm. Żarnów) jeden zastęp OSP gasił trawę na pow. około 0,6 ha * w Dąbrówce (gm. Drzewica) trawę na pow. około 0,1 ha gasił jeden zastęp OSP * w Opocznie na ul. Wałowej dwa zastępy z PSP i OSP gasiły trawę na pow. około 0,1 ha * w Poświętnem trawę na pow. 0,2 ha gasił jeden zastęp PSP * w Opocznie na ul. Granicznej jeden zastęp PSP gasił śmieci w kontenerze.
8 marca: * w Parczowie (gm. Białaczów) trzy zastępy z PSP i OSP gasiły trawę na pow. około 0,9 ha oraz około 5 m3 składowanej w rejonie pożaru słomy * w Janowie Karwickim (gm. Opoczno) dwa zastępy strażaków z OSP gasiły około 0,8 ha trawy * w Zachorzowie Wsi (gm. Sławno) jeden zastęp OSP gasił trawę na pow. około 0,7 ha * w Celestynów (gm. Sławno) trawę na pow. ok. 1 ha gasiły dwa zastępy OSP * w Drzewicy jeden zastęp OSP gasił trawę na pow. około 0,2 ha a drugi na pow. 0,1 ha * w Kraszkowie (gm. Opoczno) trzy zastępy OSP gasiły trawę na pow. około 1,2 ha * w Miedznej Drewnianej (gm. Białaczów) jeden zastęp OSP gasił trawę na pow. około 0,1 ha * w Topolicach (gm. Żarnów) jeden zastęp OSP gasił ok. 0,3 ha trawy * w Dzielnej trawę na pow. 0,6 ha gasiły dwa zastępy OSP * w Opocznie w al. Sportowej jeden zastęp PSP gasił trawę na pow. 0,1 ha.
9 marca w Opocznie na ul. Ogrodowej dwa zastępy z PSP i OSP gasiły około 0,2 ha trawy.
10 marca: * w Brudzewicach (gm. Poświętne) strażacy z ośmiu zastępów z PSP i OSP gasili kaplicę w Brudzewicach, wynieśli z niej ołtarz, obrazy, krzesła. W wyniku pożaru spaleniu uległo 10 m2 drewnianej podłogi oraz ok. 15 m2 drewnianego stropu nad ołtarzem oraz drewniane ściany wokół ołtarza (foto) * w Grzymałowie (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP gasił trawę na pow. około 0,7 ha * w Opocznie na ul. Wałowej jeden zastęp PSP gasił trawę na pow. około 0,1 ha * w Siucicach (gm. Żarnów) trzy zastępy z PSP i OSP gasiły ok. 1 ha traw.
11 marca: * w Sobieniu (gm. Białaczów) dwa zastępy OSP gasiły trawę na pow. około 0,9 ha * w Opocznie na ul. Westerplatte jeden zastęp PSP gasił śmieci w kontenerze * trzykrotnie w Opocznie, na ulicach Wałowej, Stawowej oraz Kuligowskiej strażacy gasili trawę.

Miejscowe zagrożenia:
5 marca: * w Drzewicy na pl. Kościuszki jeden zastęp OSP wypompowywał ok. 15 m3 wody z zalanego pomieszczenia * w Opocznie na ul. Biernackiego jeden zastęp OSP zabezpieczał miejsce kolizji drogowej oraz neutralizował plamę z substancji ropopochodnej * w Kamieniu (gm. Sławno) strażacy z czterech zastępów z PSP i OSP zabezpieczali miejsce wypadku drogowego i usuwali jego skutki.
8 marca: * w Opocznie na ul. Kolberga jeden zastęp OSP wypompowywał ok. 9 m3 wody z zalanego budynku * w Stoczkach (gm. Mniszków) jeden zastęp OSP zabezpieczał miejsce kolizji drogowej i usuwał jej skutki.
9 marca w Przyłęku (gm. Paradyż) dwa zastępy PSP usuwały nadłamane konary drzewa.
10 marca: * w Opocznie na ul. Staromiejskiej jeden zastęp PSP zabezpieczał miejsce kolizji drogowej oraz usuwał plamę z substancji ropopochodnej * w Poświętnem jeden zastęp PSP zabezpieczał miejsce kolizji drogowej oraz neutralizował rozlane substancje ropopochodne.
11 marca: * w Daleszewicach (gm. Paradyż) jeden zastęp OSP usuwał nadłamane konary drzewa * w Opocznie na ul. Janasa doszło do przewrócenia dwóch drzew nadgryzionych przez bobry. Uszkodzona została linia energetyczna średniego napięcia oraz zapaliły się pobliskie suche trawy. Trzy zastępy z PSP i OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia, gasiły trawę i usunęły drzewo.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (766) z dnia 16 Marca 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »