tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 998

 


Miejscowe zagrożenia
25 sierpnia na ul. Inowłodzkiej w Opocznie samochód osobowy potrącił rowerzystę. Strażacy z zastępu PSP zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Rowerzysta został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Straty wyniosły 1 tys. zł.
27 sierpnia: * w Strzelcach, gm. Mniszków, miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i jednego osobowego. Dwie osoby zostały ranne. 2 jednostki PSP i 1 jednostka OSP zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączyły akumulatory, udzieliły poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej, zneutralizowały substancję ropopochodną, dokonały sorpcji i uprzątnęły jezdnię. Osoby ranne zostały przetransportowane przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Straty materialne wyniosły 50 tys. zł. Uratowano mienie o wartości 1 mln zł * na ul. Kuligowskiej w Opocznie 2 zastępy PSP pomagały pogotowiu ratunkowemu dostać się do budynku mieszkalnego. Strażacy otworzyli drzwi do mieszkania, a ratownicy zajęli się poszkodowanym mężczyzną, który został zabrany do szpitala. Straty materialne wyniosły 500 zł.
28 sierpnia: * na terenie jednej z posesji przy ul. Małachowskiego w Opocznie 1 zastęp PSP usuwał gniazdo os znajdujące się na trawniku pod gałęziami * w Brzustówku, gm. Opoczno, 1 zastęp PSP usuwał gniazdo szerszeni znajdujące się w drzewie * w Wąglanach, gm. Białaczów 14 zastępów straży pożarnej, w tym dwa PSP, poszukiwało zaginionego. Szukano w kompleksie leśnym, na terenach przyległych do dróg oraz przy brzegach rzek. Do akcji przystąpił zastęp grupy poszukiwaczej OSP z Aleksandrowa Łódzkiego z dwoma psami. Decyzją kierującego akcją podinspektora policji, poszukiwania przerwano. Kilka godzin później osoba poszukiwana sama wróciła do domu.
30 sierpnia: * w Wójcinie, gm. Paradyż, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego cztery osoby zostały ranne. Na miejsce zdarzenia przyjechały 2 jednostki PSP i 4 jednostki OSP oraz cztery zespoły ratownictwa medycznego, w tym śmigłowiec ratunkowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory, wykonali dostęp do osoby pozostającej w samochodzie, udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i po wydobyciu na noszach przekazali pogotowiu ratunkowemu. Pierwszej pomocy udzielili rówież pozostałym poszkodowanym. Po wylądowaniu śmigłowca LPR osoba z największymi obrażeniami została przekazana jego obsłudze. Strażacy dokonali neutralizacji i sorpcji plamy substancji ropopochodnej, a także uprzątnięli jezdnię. Wszystkie cztery osoby zostały przetransportowane do szpitali, w tym jedna przez pogotowie lotnicze. Straty materialne wyniosły 20 tys. zł. Uratowano mienie 5 tys. zł * na pl. Kościuszki w Opocznie 2 jednostki PSP i 1 jednostka OSP czasowo zastępowały ratowników medycznych do czasu przybycia LPR, przy udzielaniu pomocy osobie znajdującej się w budynku poczty. Oprócz udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazaniu poszkodowanej zespołowi LPR strażacy zabezpieczyli lądowisko i transport zespołu LPR * na ul. Słowackiego w Opocznie 2 zastępy PSP pomagały policji w otworzeniu mieszkania, w którym przebywała osoba poszkodowana. Ratownicy PSP weszli do mieszkania przez uchylone okno. Niestety, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Miejsce zdarzenia przekazano policji.

Pożary
30 sierpnia: * w Bukowcu Opoczyńskim doszło do pożaru traw na nieużytkach rolnych (w pobliżu lasu) na powierzchni 2 arów. Ogień ugasiły 1 zastęp PSP i 1 zastęp OSP.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (895) z dnia 5 Września 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »