W niedzielę, 1 sierpnia na boisku w Ostrowie odbyły się Gminne Letnie Igrzyska Zrzeszenia LZS zorganizowane przez Radę Miejsko–Gminną LZS i LKS Spartę Ostrów. Drużynowe zwycięstwo odniosła ekipa OLTS–u Opoczno
Mecz piłkarski pomiędzy Spartą Ostrów (białe stroje) a Dzielną
Każda edycja corocznej imprezy przyciąga bardzo liczną rzeszę uczestników, którzy mają okazję rywalizować w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych. Zawsze odbywa się przy udziale wielu kibiców.
W tegorocznych igrzyskach sportowców spod znaku LZS wzięło około 300 osób reprezentujących kluby i ogniwa LZS: LKS Spartę Ostrów, OLTS Opoczno, LZS Bielowice, LKS Iskrę Kruszewiec, LUKS Mroczków–Dzielna, LKS Mroczków, LZS Różanną, LKS Atom Januszewice, LKS Koronę Stużno i LKS Wolę Załężną.
Rada Miejsko Gminna LZS stara się, aby dobór konkurencji spełniał oczekiwania wszystkich uczestników, a impreza dostarczyła wielu sportowych emocji starszym i młodszym zawodnikom, kobietom i mężczyznom.
W tegorocznych igrzyskach rywalizowano w następujących konkurencjach: biegu na 800 m mężczyzn, biegu na 500 m kobiet, biegu w workach, ringo, wieloboju sprawnościowym (rzut do kosza, rzut lotką i strzały na bramkę 1x1 z 11 metrów), piłce siatkowej, piłce nożnej oraz przeciąganiu liny.
W poszczególnych konkurencjach miejsca na podium zajmowali:
Bieg kobiet na 500 metrów
1. Martyna Klimecka – Iskra Kruszewiec
2. Edyta Zięba – Korona Stużno
3. Andżelika Stępniak – LKS Wola Załężna
Bieg mężczyzn na 800 metrów
1. Marcin Jurek – LKS Wola Załężna
2. Paweł Białas – LKS Mroczków
3. Wojciech Goszcz – LKS Wola Załężna
Bieg w workach kobiet
1. Joanna Kmita – OLTS Opoczno
2. Anna Siankowska – OLTS Opoczno
3. Anita Bielecka – Iskra Kruszewiec
Bieg w workach mężczyzn
1. Przemysław Wojtarek – OLTS Opoczno
2. Szczepan Wroński – Iskra Kruszewiec
3. Marcin Jurek – LKS Wola Załężna
Ringo – kobiety
1. Kamila Wiktorowicz – Spoarta Ostrów
2. Beata Zięba – Korona Stużno
3. Justyna Ścieglińska – Sparta Ostrów
Ringo – mężczyźni
1. Damian Cieślikiewicz – LUKS Mroczków–Dzielna
2. Tomasz Huk – Korona Stużno
3. Paweł Miśkiewicz – LUKS Mroczków–Dzielna
Trójbój sprawnościowy
1. Damian Kmita – OLTS Opoczno
2. Michał Knop – LUKS Mroczków–Dzielna
3. Witold Cieluch – LKS Sparta Ostrów
Piłka siatkowa – kobiety
1. OLTS Opoczno
2. Iskra Kruszewiec
3. Korona Stużno
Piłka siatkowa – mężczyźni
1. LKS Wola Załężna
2. LUKS Mroczków – Dzielna
3. OLTS Opoczno
Piłka nożna
1. OLTS Opoczno
2. LKS Wola Załężna
3. LUKS Mroczków–Dzielna
Przeciąganie liny
1. LKS Korona Stużno
2. OLTS Opoczno
3. LKS Iskra Kruszewiec
Kolejność drużynowa igrzysk
1. OLTS Opoczno
2. LKS Korona Stużno
3. LKS Iskra Kruszewiec
4. LKS Sparta Ostrów
5. LKS Wola Załężna
6. LKS Mroczków
7. LUKS Mroczków–Dzielna
8. LKS Atom Januszewice
9. LZS Różanna
10. LZS Bielowice
Za zajęcie miejsc na podium w poszczególnych konkurencjach nagrody i puchary ufundował Urząd Miejski. Nagrody wręczali: wiceburmistrz Jarosław Wiktorowicz, przewodniczący Rady Miejsko–Gminnej LZS Sławomir Zieliński, zastępca przewodniczącego Rady Miejsko–Gminnej LZS i sędzia główny igrzysk Andrzej Pacan oraz Stanisław Wiktorowicz – prezes LKS–u Sparta Ostrów. |