tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Ruszają z rozbudową DW 726

 


Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 726 biegnącej przez teren naszego powiatu. Zarząd Dróg Wojewódzkich właśnie ogłosił przetarg na remont 5,3-kilometrowego odcinka od Inowłodza do Dęborzeczki.
Inwestycja obejmie rozbudowę jezdni drogi, ale także rozbiórkę i budowę dwóch mostów - wiaduktu nad linią kolejową Radom - Tomaszów Mazowiecki oraz mostu nad Giełzówką. Zadanie obejmie także rozbudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych, chodników, przepustów i dróg dojazdowych do nieruchomości. Jednocześnie powstaną rowy przydrożne i kanalizacja deszczowa, a także zbiorniki chłonno-odparowujące. Poza tym zaplanowano budowę oświetlenia drogowego i przebudowę sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej i wodociągowej. Jak już informowaliśmy, aby nie zamykać całkowicie ruchu na przebudowywanym odcinku, nad linią kolejową powstanie wiadukt tymczasowy wraz z dojazdami. Będzie to obiekt stalowy, składany, z pomostem dla ruchu samochodowego oraz drugim, dla ruchu pieszych.
Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach. W pierwszym, od października tego roku do końca lipca 2015 roku, przebudowany zostanie odcinek od Inowłodza do skrzyżowania z drogą prowadzącą na Brzustów (powiat tomaszowski). Wykonawca skupi się w tym czasie na branży drogowej i na usunięciu kolizji. W drugim etapie, z terminem realizacji do 15 października 2016 roku, przebudowany zostanie dalszy odcinek tej drogi aż do Dęborzeczki. To w tej części zadania, poza rozbudową drogi, wykonany zostanie wiadukt tymczasowy i ten właściwy, a także most i dojazdy do tych obiektów.
Na przebudowę kolejnego odcinka trasy 726 kierowcy czekają z niecierpliwością. Po jej zakończeniu opocznianie wreszcie będą mieli dobry dojazd do Inowłodza, a co za tym idzie również do trasy K48. - Zależało nam, aby jak najszybciej rozpocząć tę inwestycję, bo zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest to szlak komunikacyjny w województwie, zwłaszcza dla Opoczna - mówi Witold Stępień, marszałek województwa. ? Sukcesywna modernizacja tej drogi, to nie tylko większe bezpieczeństwo i komfort dla uczestników ruchu, ale również poważne ułatwienie dla logistyki, która jest tak istotna dla firm położonych w tamtym regionie - dodaje.
Zainteresowane wykonawstwem firmy mogą składać swoje oferty do 27 sierpnia. Wygra ta, która zaoferuje najniższą cenę. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi około 39 mln zł. Władze województwa będą się starać o dofinansowanie zadania ze środków unijnych.
O wynikach przetargu będziemy informować.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (890) z dnia 1 Sierpnia 2014r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »