tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wsparcie dla LGD

 
W sierpniu odbędzie się kolejny spływ kajakowy organizowany przez Lokalną Grupę Działania "Nad Drzewiczką". Tym razem wsparcie finansowe zapewni województwo


W połowie lipca Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na wsparcie lub powierzenie realizacji zadań publicznych z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Głównym celem inicjatywy jest aktywizacja szlaków turystycznych regionu łódzkiego oraz popularyzacja aktywnej turystyki wśród mieszkańców.
Zgodnie z regulaminem, o pomoc finansową mogły się ubiegać organizacje pozarządowe, które zaplanowały realizację turystycznych rajdów rowerowych, pieszych lub konnych oraz spływów kajakowych w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia. Musiały przy tym uwzględnić promocję krajoznawczych walorów regionu.
Maksymalna kwota pomocy na jedno zadanie została ustalona na 20 tys. zł. W przypadku powierzenia imprezy, dotacja mogła osiągnąć poziom 100% kosztów, w przypadku wsparcia 80%.
Do konkursu przystąpiła LGD "Nad Drzewiczką", która w czerwcu złożyła ofertę na realizację zadania pn. "Amatorski spływ kajakowy szlakiem kajakowym po Drzewiczce". Na podstawie oceny merytorycznej wniosek LGD zyskał wysokie noty i decyzją władz województwa otrzymał dofinansowanie w wysokości 8.240 zł.
Jak informuje LGD, impreza dla kajakarzy-amatorów odbędzie się w sierpniu. Szczegóły już wkrótce.
Dodajmy, że na przeprowadzenie dwudziestu dwóch imprez w całym województwie przyznano pomoc w wysokości 296.256,60 zł.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (890) z dnia 1 Sierpnia 2014r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »