tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Spółdzielnia po walnym

 
W lipcu ukonstytuowała się nowa rada nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Drzewicy


Pod koniec czerwca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Drzewicy. Efektem posiedzenia jest kilka ważnych decyzji.
W części sprawozdawczej delegaci ocenili ubiegłoroczną działalność zarządu, podejmując uchwałę absolutoryjną. Zarząd spółdzielni na czele z prezesem Waldemarem Zagdańskim otrzymał mocne poparcie. Za udzieleniem absolutorium głosowało 68 osób. Przeciwko były 2, tyle samo wstrzymało się od głosu.
Procedura wyborcza miała na celu wyłonienie składu rady nadzorczej na nową, trzyletnią kadencję. Zgodnie ze statutem spółdzielni, w radzie zasiada siedem osób - cztery z osiedla Mieszka I oraz trzy z osiedla Bolesława Chrobrego.
Głosowanie przeprowadzono w jednej turze. Do rady weszli: Irena Kwiecień, Sylwia Gąsiorowska, Marek Działak i Grażyna Grabik (os. Mieszka I) oraz Julian Sobolewski, Krystyna Korneta i Barbara Szczepańska (os. Bolesława Chrobrego).
Nowa rada ukonstytuowała się podczas pierwszego posiedzenia, do którego doszło w lipcu. Przewodniczącym został Julian Sobolewski. Funkcję zastępcy przewodniczącego będzie pełniła Irena Kwiecień. Sekretarzem została Krystyna Korneta.
W trakcie walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego najwięcej emocji wywołał punkt dotyczący uchylenia uchwały w sprawie zróżnicowania opłaty eksploatacyjnej według kondygnacji. Uchwała obowiązuje od 1996 r. Na jej mocy mieszkańcy pierwszych i drugich pięter uiszczają opłatę eksploatacyjną wyższą o 10% od osób, które mieszkają na pozostałych kondygnacjach.
Z wnioskiem o uchylenie dokumentu wystąpiła grupa członków spółdzielni. Jej zamiary nie powiodły się. O tym, że uchwała nie została uchylona, przeważyły tylko dwa głosy. Jak mówili uczestnicy posiedzenia, którzy dzwonili do naszej redakcji, przebieg dyskusji był bardzo burzliwy.

* * *

Niebawem napiszemy o spółdzielczych inwestycjach - tych zrealizowanych i tych planowanych.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (890) z dnia 1 Sierpnia 2014r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »