tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 18 kwietnia, kilkanaście minut przed godz. 19.00, na terenie gminy Drzewica policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 57?letniego Tadeusza J. Mężczyzna wydmuchał 2,2 promila alkoholu.
* 19 kwietnia, około godz. 11.50, w Żarnowie w ręce policji wpadł kompletnie pijany kierowca golfa, 36?letni Przemysław K. Badanie wykazało w jego organizmie obecność 2,68 promila alkoholu.

Pod wpływem narkotyków
16 kwietnia, około godz. 13.10, na ul. św. Marka w Opocznie policjanci z wydziału prewencji zatrzymali do kontroli 25?letniego kierowcę VW. Mężczyzna był trzeźwy, ale jego wygląd i zachowanie były na tyle podejrzane, że zbadano go również na obecność środków odurzających. Okazało się, że 25?latek znajdował się pod wpływem narkotyków, a poza tym w swoim aucie miał jeszcze około 3 g narkotyku. Odpowie za prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających.

Nie ustąpiła
17 kwietnia, około godz. 14.20, na ul. Jana Pawła II w Sławnie kierująca citroenem picasso 41?letnia Lucyna P. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z fordem mondeo kierowanym przez 34?latkę Zapłaci mandat.

Za blisko
* 17 kwietnia, kilka minut po godz. 12.00, na ul. Perzyńskiego w Opocznie kierujący fordem focusem 23?letni Mateusz K. nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym i najechał na tył laguny kierowanej przez 43?latka. Ukarano go mandatem.
* Taki sam błąd popełnił 26?letni kierowca opla, Paweł S., który tego samego dnia, około godz. 15.30, w Żarnowie najechał na tył forda kierowanego przez 41?latka. Sprawca zdarzenia również dostał mandat.

Nieletnia wbiegła pod auto
Na szczęście nic nie stało się 10?letniej dziewczynce, która 14 kwietnia wbiegła pod opla astrę kierowanego przez 33?latkę. Do zdarzenia doszło około godz. 14.00, na ul. Kopernika w Opocznie. Dziewczynka przebiegała przez drogę w miejscu niedozwolonym. Jeśli policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, ustalą, że to ona była jego sprawcą, dziecko może odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich (nie za spowodowanie wykroczenia w ruchu drogowym jednak, ale za akt demoralizacji).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (876) z dnia 25 Kwietnia 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »