tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Gmina i kajakarze chcą skorzystać z unijnego wsparcia

 
We wtorek, 2 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta miało miejsce pierwsze tegoroczne posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania "Nad Drzewiczką". Zebranie zostało zwołane przez przewodniczącą Rady, Beatę Cholewę. Jego celem był wybór projektów do dofinansowania

Przypomnijmy, że od 6 do 21 czerwca za pośrednictwem LGD można było składać wnioski w ramach czwartego już naboru na tzw. małe projekty. W wyniku ogłoszonego przez grupę konkursu do biura LGD wpłynęły dwa wnioski na łączną kwotę dofinansowania 38.562,01 zł.
Pierwszy został złożony przez gminę na projekt pn. "Organizacja imprez kulturalnych i sportowych na terenie gminy Drzewica". Drugi opracował Ludowy Klub Kajakowy Drzewica. Tytuł przedsięwzięcia to "Rozwój infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej poprzez utworzenie boiska do kajak polo".
Zanim rozpoczęła się procedura głosowania, dokonano prezentacji poszczególnych wniosków. Projekt złożony przez gminę omówiła Beata Wołonkiewicz ? pracowniczka ds. pozyskiwania funduszy unijnych.
Celem gminnej inicjatywy jest aktywizacja społeczności lokalnej poprzez udział w imprezach kulturalnych i sportowo?rekreacyjnych, podniesienie atrakcyjności i promocja obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju. W ramach projektu zaplanowano organizację trzech wydarzeń: letnich spotkań z muzyką klasyczną, dożynek gminnych oraz turnieju piłki nożnej o puchar burmistrza. Planowany jest także zakup materiałów promocyjnych i wykonanie kalendarza na 2014 rok.
Drugi wniosek omówiła Maria Smolarska, pełniąca funkcję członkini zarządu LKK Drzewica. Głównym celem kajakarskiego projektu jest zaspokojenie potrzeb społeczności lokalnej, związanych z rekreacją, poprzez utworzenie boiska do gry w kajak polo. Docelowo obiekt miałby zostać zlokalizowany na zalewie w sąsiedztwie Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Z tego miejsca rekreacji i aktywnego wypoczynku mogliby korzystać mieszkańcy gminy oraz turyści odwiedzający Drzewicę. Planowane przedsięwziecie jest pomysłem na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, innowacyjnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym oraz szansą na trening dla przyszłych mistrzów kajak polo.
W wyniku przeprowadzonej oceny operacji pod względem zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju oraz spełniania kryteriów wyboru, oba wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Decyzją Rady LGD, gminny projekt otrzymał średnią ocen 38,16 pkt, natomiast projekt złożony przez LKK 33,14 pkt.
? Obecnie oczekujemy na ewentualne odwołania wnioskodawców od decyzji Rady. W możliwie najszybszym czasie oba wnioski zostaną złożone w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Miejmy nadzieję, że po zakończonej weryfikacji kolejni wnioskodawcy podpiszą umowy na realizację swoich projektów ? powiedziała Monika Kalużna, kierowniczka biura LGD.

* * *
Dodajmy, że trwa nabór wniosków w ramach działania "tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Limit dostępnych środków wynosi 200.095 zł. O pomoc mogą występować osoby, które chcą się podjąć prowadzenia działalności gospodarczej albo zamierzają rozwinąć prowadzoną już działalność.
Konkurs rozpoczął się 1 lipca i potrwa do 15 lipca. Szczegółowe informacje o zasadach przygotowania i składania wniosków oraz wzór formularza o przyznanie pomocy wraz z instrukcją wypełniania wniosku, kryteria wyboru operacji przez LGD, wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru operacji przez LGD, znajdują się na stronie internetowej www.lgd-drzewica.pl.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (835) z dnia 12 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »