tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Wyróżniona "Smuglianka"

 
Białaczowscy gimnazjaliści wśród laureatów III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej

Sukcesem zakończył się udział uczniów Gimnazjum im. S. Małachowskiego w Białaczowie w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. Patrycja Malinowska, uczennica klasy IIIa i Dawid Czechowicz z kl. IIa zajęli trzecie miejsce w kategorii "duety". Pierwszego miejsca nie przyznano. Patrycja i Dawid urzekli jury i publiczność pięknym i oryginalnym wykonaniem popularnej "Smuglianki".
Część finałowa festiwalu odbyła się 6?7 czerwca w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Ze sceny rozbrzmiewały piosenki w wykonaniu uczniów z 65 szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z całej Polski. Można było usłyszeć ballady, romanse, popularne pieśni współczesnych kompozytorów, rock, hip?hop.
Swoje nagrania na festiwal nadesłało ok. 600 wykonawców. Po wstępnej selekcji do samego konkursu wybrano 100 najlepszych pieśni, a ich wykonawców ? łącznie 77 podmiotów ? zaproszono do części finałowej. Występowali oni w trzech kategoriach: soliści, duety i zespoły. Poziom wykonawców był bardzo wysoki i bardzo trudno było wybrać tych najlepszych z najlepszych. Oceniano nie tylko wokalne i artystyczne mistrzostwo, ale i język rosyjski.
Sukces gimnazjalistów z Białaczowa jest podwójny. Nie uczą się oni bowiem języka rosyjskiego w szkole, tak jak pozostali uczestnicy festiwalu. W związku z tym w przygotowanie musieli włożyć więcej pracy i wysiłku. Do koncertu galowego Patrycja i Dawid zostali zaproszeni jako jedyni uczniowie gimnazjum. Wszyscy pozostali to licealiści, wśród których nie brakowało absolwentów szkół muzycznych i profesjonalnych warsztatów piosenki.
Dużym sukcesem jest także występ na tym festiwalu zespołu Gimnazjum w Białaczowie. Oprócz Dawida i Patrycji w jego składzie były jeszcze: Justuna Wilk z kl. IIa, Alicja Maćkowska i Marta Pankiewicz obie z IIIa. Zespół oczarował publiczność wykonaniem piosenki "Dieriewieńka", zbierając gromkie brawa i słowa pochwały.
Do występów, tak pod względem językowym jak i artystycznym białaczowscy gimnazjaliści przygotowywani byli przez Elżbietę Krajewską?Al?Khouri. Przygotowania trwały pół roku, ale warte były niezapomnianych przeżyć związanych z występem na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, w rywalizacji z najlepszymi, w imprezie tak dużej rangi jakim jest Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Gratulujemy sukcesu zarówno uczestnikom jak i ich opiekunowi.
OFPR w Łodzi ma już swoją tradycję i cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością. Stwarza możliwość poznania i doświadczenia czegoś niecodziennego, wykraczającego poza szkolną rzeczywistość, możliwość poznania kultur i bogactwa języka rosyjskiego poprzez piosenkę, a także do zaprezentowania własnych umiejętności w niecodziennym repertuarze na scenie. Śmiało można nazwać festiwal wydarzeniem kulturalny, medialnym, szeroko w Polsce promującym Łódź. Oprócz popisów konkursowych ? solistów, duetów i zespołów, z dużym aplauzem spotykają się występy gości specjalnych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (835) z dnia 12 Lipca 2013r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »