tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Nowość w opoczyńskim tenisie ziemnym

 
W sobotę, 6 lipca na kortach Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego Return Opoczno w Parczówku odbył się pierwszy na tym obiekcie turniej tenisowy. Bardzo cieszy, że była to impreza wysokiej rangi 10 WTK (Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny)Tenisowy narybek na kortach w ParczówkuZ uwagi na okres wakacji frekwencja nie była zbyt duża, ale dzięki temu zawodnicy mogli więcej czasu poświęcić na przygotowania do rywalizacji. W turnieju uczestniczyli tenisiści z Łodzi, Rawy Mazowieckiej i Piotrkowa Trybunalskiego. Oczywiście byli też młodzi zawodnicy z naszego terenu.
Wszyscy uczestnicy i młodzi kibice otrzymali upominki i fajne nagrody. Dorośli kibice i rodzice mogli oglądać zmagania młodych tenisistów przy grillu i kawie. Dzięki sympatycznej atmosferze porażki nie bolały tak bardzo.
W grupie zielonej, czyli do lat 10, zagrało 5 zawodników systemem każdy z każdym. Piąte miejsce w swoim pierwszym turnieju WZT zajął Dawid Jurek (STZ Return Opoczno), czwarty był Bartosz Siwakowski (TUKS Kozica), trzeci Igor Sobczyk (UKS AT Challenge). W meczu o pierwsze miejsce zagrali finaliści Letnich Mistrzostw Wojewódzkich do 10 lat. Niestety, rewanż nie udał się Kacperowi Wereszce (STZ Return Opoczno), który zajął drugie miejsce, ulegając Aleksandrowi Orlikowskiemu (MKT Lódz). Olek jest obecnie numerem 1 w naszym województwie w kategorii krasnali.
Dzieci z młodszych roczników również rywalizowały w grupach, rozgrywając pojedynki każdy z każdym. Taka forma pozwala na zetknięcie się z większą liczbą różnych stylów gry, dzięki czemu zdobywa się większe doświadczenie.
Szczególne gratulacje należą się Zuzi Raczyńskiej, która jako jedyna dziewczynka zdecydowała się na start, mimo, że ma zaledwie 7 lat.
STZ Return Opoczno dziękuje dyrektorowi Zespołu Szkół Prywatnych, Dariuszowi Kosno za objęcie patronatem pierwszego turnieju a także sponsorom, dzięki którym wszyscy zawodnicy i fani tenisa otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i poczęstunek. Sprzęt użyczony przez Gimnazjum z Białaczowa oraz OSP w Parczówku pozwolił na sprawne przeprowadzenie imprezy.
Na najbliższe spotkanie młodych tenisistów zapraszamy 18 lipca. W turnieju Teekane i CEWE mogą wziąć udział wszystkie dzieci, które uważają, że najwyższy czas spróbować swoich możliwości w tej wymagającej dyscyplinie. Szczegółowe informacje na stronie www.return.org.pl


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (835) z dnia 12 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »